4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek 4x OG !!!!

4x OG !!!!

sol_mcbp

sol_mcbp

1. 5. 2017 01:44

Poslední hrací den Kiev Majoru bylo na programu semifinálové BO3 střetnutí mezi IG vs VP a OG vs EG následované BO5 grand finale. OG dokázali comeback v grand finále proti VP a potvrdili, že jsou momentálně nejlepší Dota2 team na světě.

Reklama

Začněme ale hezky od začátku dne prvním semifinále.

 

První semifinále mezi čínským gigantem a ruskými medvědy pohaněné podporou “domácího” publika bylo tím nejlepší začátkem posledního dne turnaje. 


 Invictus gaming vs Virtus Pro


4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz


Team fight orientovaný pick od Virtus.pro aka Void, Phoenix, Magnus, Venomancer doplněný roamujicí Vesmírnou krávou se vyplatil a zajistil VP game 1. Spirit Breaker hraný Aleksey SOLO Berezinem byl pro Rikiho (Ye boboka Zhibiao) noční můrou. Roman Ramzes666 Kushnarev s rychlou midaskou a Empower od Magnuse přefarmil Moprhlinga (Xu burning Zhilei) a dominovali v první hře.


4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz


Ig picknuli pro druhou hru Svena proti "jejich vlastní" strategii: Magnus, Juggernaut. Byl to však Aleksey SOLO Berezin s Distruptorem a Vladimir no[o]ne Minenko s Templar Assasinkou, kteří ovládli druhou hru. Pavel Pashaebashu Khvastunov byl velmi precizní ve svém postavení v teamfightu a jeho Reverse polarity byly vždy namístě. Virtus.pro ovládli druhou hru a zároveň celou sérii proti momentálně nejlepšímu čínskému teamu. 

 


 

Jak řekl Ilya Lil Ilyuk po sérii v rozhovoru s Jorien Sheever van der Heijden, jejich instapickování v první hře byla jasně daná strategie, kde se nedá žádný hrdina nahradit jiným.


       OG vs Evil Geniuses 

 

Druhá série byla odehrána týmy OG a EG. Postup OG do grand finále by znamenal, že by zde ocitli již po čtvrté, první 3 vyhráli. Tým EG by se rád dostal do prvního Major grand finale.

 

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz


Sumail Sumail Syed Hassan Queen of Pain měl velkou převahu v early mid game, skoro dvojnásobné cs než Anathan Ana Pham Ember Spirit, což vedlo k menší převaze v early game.

 

Johan Notail Sundstein TerrorBlade se zase ukázal jako nejlepší TB hráč. Ničil jednu věž za druhou a EG neměli odpověď, jak zastavit push od OG. Tal Fly Aizik Phoenix společně s Jesse Jerax Vainikka Treant Protector perfektně countrovali Sashil Universe Arora Reverse Polarity a OG dominovali v první hře.

 

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz

 

V druhé hře byl Gustav S4 Magnusson Axe terorizován Slarkem, Rubickem a Wispou a jeho key item Blink dagger byl oddálen na několik minut. To ale dalo freefarm Johan Notail Sundstein Timbersaw. Anathan Ana Pham Templar Assasin byla jednoznačně mvp hry chráněná living armorem od Treant Protectora a callem Axeho. Artour Arteezy Babaev nezvolil nejlepší itemy a měl tak velký problém zůstat naživu ve fightech. 

 


  

OG vyhráli i druhou hru, ve které nebyla koupena ani jedna Midaska, a posunuli se do grand finale proti VP.

 

 

EG si odváží zpátky za oceán 234.394,00 EUR a stále čekají na svoje první Major grand final.   

 

 

Grand final OG vs VP


Game 1:

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz

 

OG nechali VP picknout Ursu na mid a oblíbený hrdina Vladimira no[o]ne Minenkose  je vzal za slovo. VP dominovali v early mid game, také díky perfektnímu Pavlu Pashaebashu Khvastunově Magnusovi RP v 34 minutě. OG ubránili raxy a vyhráli team fight na mid lane a dva důležité teamfighty na spodní lince, které jim otevřely bránu do base VP a tím i výhru v první hře grand finále. Masivní obrat OG (17k), ve kterém dokázali získat networth na svou stranu.

 

Game 2: 

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz

 

V druhé hře picknuli Virtus.pro TerrorBlade pro sebe a ve spolupráci s Magnusem a Ursou to byla ta správná kombinace. Po dominanci v early game postupně získávali převahu na mapě. OG se podařil teamwipe v 28 minutě a oddálili highground push vrchní linky.   Na TerrorBlada, který s Empower od Magnuse a Double Damage hitoval za 800, to nestačilo a Virtus.pro srovnali stav série na 1:1.

 

 

Game 3:

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz

 

V třetí hře byl Ursa zabanován a VP picknuli Dragon Knighta a Lifestealera. Společně s Axem a Night Stalkerem převálcovali OG v early game. Johan Notail Sundstein si pro last pick nechal Medusu a ta se ukázala jako špatná volba. VP jí nedali šanci nafarmit se a Medusa tak měla nulový impakt na hru. S výhodou mega creepů v 45 minutě vyhráli VP druhou hru a byli jednu hru od vítězství Kiev Majoru.

 


 

 Game 4:

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Nechat OG picknout Terrorblade pro Johana Notaila Sundsteina se nevyplácí. Notailův Terrorblade  neprohrál ani jednu hru na celém turnaji a zajistil jim výhru ve 4 hře a 5 hře grand finále. Poprvé od zavedení Majoru se dostalo Grand finále až do 5 hry. Naposled tomu tak bylo na TI3 mezi Alliance a Na'vi.

Notailův Terrorblade dominoval v early game, s Metamorphosis vzal všechny T1 věže ve 12 minutě hry. Notail přefarmil Juggernauta Romana Ramzese666 KushnarevaJesse Jerax Vainikka a jeho Earth Spirit byl jako vždy famozní se svým legendárním hrdinou a právem je považován za nejlepšího hráče tohoto hrdiny. Jeho kicknutí Terrorblade při pokusu o highground byl highlight jeho ES představení.

Virtus.pro napsali GG v nejrychlejší hře grand finále, kde se minutová ručička zastavila v 35 minutě.


     Game 5:

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz

 

V poslední hře Kiev Major se hrálo o vše a Virtus.pro picknuli v druhé fázi Enchantress pro Ilyu Lil Ilyuka. Pick Trolla pro mid OG a last pick OD pro Vladimira no[o]ne Minenkose smazal všechny naděje OG dominovat v early game. Virtus.pro měli masivní převahu v early mid game, ale Dota je o budovách a ne o killech - a díky Jesse Jerax Vainikkova Treant Protectora, který konstatně healoval věže, dokázali OG ustát tlak, který VP vyvíjeli. V 39. minutě přišla chvíle OG, když našli malé okénko a takřka osamoceného Alchemistu Romana Ramzese666 Kushnareva. Backup od Virtus.pro přišel příliš pozdě a OG vyhráli team fight 4:0. Před kritickým fightem bylo skóre 5:22 ve prospěch VP, ale od tohoto okamžiku začali OG získávat převahu a začali získávat zpět mapcontrol. Ramzesův itembuild byl velmi early teamfight orientovaný: Armlet, Sange and Yasha, Solar Crest a BKB, což velmi pravděpodobně ovlivnilo průběh teamfightů, ve kterých dokázal po dlouhou dobu ustát damage od OG. Jeho damage output byl ale nedostačující na carry pozici. 

Troll Warlord je mistrem late game a společně s Notailovým Timbersawem, který měl masivní burst v podobě Aghanimu, Etheral Bladu a Dagonu 5, dokázali vyhrát důležité teamfighty za podpory Dazzla Tala Flye Aizika, jehož Grave byl vždycky na místě.

OG postupně zničili všechny linky a v 59. minutě, kdy skóre ukazovalo 20:28 ve prospěch VP, kteří již neměli buyback u core hrdinů, bylo vymalováno. 

 

 

4x OG !!!!
i Zdroj: DOTA2.cz


Jak hodnotíte turnaj a jaké bylo pro vás největší překvapení či zklamání tohoto turnaje? 

 

Peace by sol_mcbpZdroje obrázku: JoinDota

Zdroje videí: YoutubeTwitchReklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama