Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon

Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon

Anonym

Anonym

21. 4. 2019 03:53

[Sponzorováno] Acer vskřísil boha moře.

Reklama

Triton. V řecké mytologii mocný bůh moře, syn Poseidona vybavený trojzubcem a také speciální mušlí schopnou uklidnit nebo naopak rozpoutat vlny. Její zvuk byl tak ohlušující, že se protivníci dávali okamžitě na útěk. Není proto divu, že si jméno Triton 500 vybral Acer pro jeden ze svých nejsilnějších herních notebooků, který si představíme včetně video recenze.

 

Herní notebooky dost často sází na kombinaci výrazných barev a až přehnané grafické prvky, aby daly vědět, že jsou skutečně určené pro hry. Jak můžete vidět na fotkách či ve videu, design tohoto kousku není přehnaný a vypadá dost elegantně. Výrobci se povedlo najít skvělou rovnováhu mezi elegancí a herními kořeny. Logo a chlazení jsou výraznější než u pracovních strojů a došlo také na zkosené rohy. Tím extravagance končí a Predator Triton 500 tak působí uhlazeným dojmem.

 

 

Kdyby vás čistě náhodou design Triton 500 nepřesvědčil, stačí se podívat na vnitřnosti tohoto herního stroje. Acer totiž notebook vybavil špičkovým procesorem a grafickou kartou. Konkrétně se o výkon stará procesor Intel Core i7-8750H. Tento kus křemíku spadá do aktuální generace Coffee Lake a pro vaše hry má připravených rovnou šest jader. V základu tiká na frekvenci 2,2 GHz a v případě potřeby se hravě zvládne vytáhnout až na 4,1 GHz. Zkrátka tento procesor so poradní se vším, co byste po něm mohli chtít.

 

Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Silný procesor nemá sám o sobě moc smysl bez odpovídající grafiky, proto Acer sáhl po NVIDIA GeForce RTX 2080 s designem Max-Q. Jedná se o nejlepší grafický čip, který je pro notebooky aktuálně dostupný. Celých 8 GB rychlé paměti typu GDDR6 podtrhuje možnosti této grafiky. Jednoduše se snažíme říct, že s touto výbavou budete mít hodně dlouho dost výkonu pro ty nejnáročnější herní pecky bez nutnosti omezovat kvalitu grafických efektů.

 

Společnost procesoru a grafice dělá celých 32 GB operační paměti typu DDR4 s taktem 2666 MHz. To je mnohem více, než můžete při hraní potřebovat a hezká ukázka, že to výrobce s výkonem Triton 500 myslí vážně a nedělá mu problém osadit dvakrát více RAM, než je “nutné”.

 

Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Tolik výkonu znamená rovněž spoustu tepla. Nemusíte se bát, protože o chlazení se opět stará propracovaný systém Aeroblade 3D již ve své čtvrté generaci, která přináší ještě tišší provoz a větší průtok vzduchu pro maximální výkon. Proudění zajišťuje trojice ventilátorů, jejichž design byl dokonce inspirován sovami, které dokáží létat skoro neslyšitelně.

 

Silný hardware uvnitř je super, ale pokud mu zbytek stroje nedá prostor vyniknout, postrádá smysl. To naštěstí není případ Triton 500, jehož 15,6palcový displej se může pochlubit obnovovací frekvencí 144 Hz a Full HD rozlišením. Navíc se jedná se o IPS panel s kvalitními barvami. Nestačí vám jedna plocha? Přes Thunderbolt 3, HDMI 2.0 nebo Mini DisplayPort si jednoduše k notebooku připojíte další monitory a najednou můžete mít hned několik obrazovek.

 

Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon
i Zdroj: DOTA2.cz

 

O zvukové kartě notebooků většinou není co říci, všichni vědí, že notebook nějakou má a tím to většinou končí. Jenže Triton 500 dostal zvukovou technologii od Waves. Technologie MaxxAudio a MaxxBass slouží pro vytažení maxima ze zvukové výbavy a pomocí NX 3D Sound zase proměníte jakýkoliv headset na prostorový. Podobně je na tom síťová karta Killer, ethernet připojení spravuje E3000 Ethernet Controller a Wi-Fi zase Wireless-AC 1550. Vaše data a hry uložíte rovnou na dvě SSD s kapacitou 512 GB a typem PCIe NVMe v RAID 0.

 

Acer Predator Triton 500: Mytické jméno, skutečný herní výkon
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Klávesnice je podsvícená a nabízí tři zóny pro individuální nastavení. Stačí spustit dodávanou utilitku Predator Sense a nejen klávesnici máte okamžitě pod kontrolou. Můžete například snadno přetaktovat procesor nebo grafiku, pohrát si s nastavením chlazení či třeba sledovat teploty komponent. Vše je jednoduché, přehledné a v designu celého notebooku.

 

My jsme se v článku zaměřili na vyšší model, Predator Triton 500 každopádně můžete koupit také v konfiguraci s GeForce RTX 2060. Oba modely najdete na CZC.cz, oba budou skvělou volbou pro hraní na cestách.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama