Artifact – karetní hra ze světa Doty 2
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Artifact – karetní hra ze světa Doty 2

Artifact – karetní hra ze světa Doty 2

GladoSC

GladoSC

9. 8. 2017 13:05

Valve po několika letech oznámilo novou hru. Není to však HL3 ani L4D3. Je to karetní hra ze světa Doty...

Reklama

Ne, tohle není apríl ani cvičná novinka pro vyzkoušení vaší reakce. Tohle se opravdu stalo. Valve na šampionátu The International skutečně oznámilo další hru, kterou je Artifact aka karetní hra ze světa Doty. Nemáme ponětí, co je k tomu vedlo. Ostatně malé počítání. Kdo z vás o takovouhle hru stál? Ale nechme hanění ještě před vydáním. Společně s nic neříkajícím teaserem jsme se z úst Day9 (tak proto ho Valve přijalo, aby nepropagoval Hearthstone, nýbrž Artifact) doslechli o několika informacích.

 

 

1. Artifact je tedy karetní hra, nicméně podle všeho půjde spíš o kombinaci deskové a karetní hry. Zatím se neví, jestli půjde o sběratelskou nebo vyměňovací odnož karetních her. Vzhledem k přítomnosti komunitního trhu služby Steam bychom však řekli vyměňovací.

2. Ve hře se budou nalézat tři herní desky reprezentující linky z Doty. Také budete ovládat pět hrdinů, stejně jako je vždy v týmu v Dotě.

3. Na hrdinech budete moci vybavit kartičky s předměty, které se kupují za zlaťáky. Každý tah se respawnují creepové (neovladatelní stejně jako v normální Dotě).

4. Každý hrdina má schopnosti (asi částečně pozměněné) a některé karty bude možné zahrát na linku, která se tak nějakým způsobem permanentně pozmění.

5. Hra by měla vyjít v roce 2018.

6. ? A to je prozatím vše. Zatím máme v rukách jen teaser trailer a pár vyřčených informací. Určitě se můžeme těšit na lore Doty a taky na to, jak Valve vyřeší kupování kartiček. Přeci jen jde o nedílnou součást těhle her. Více informací brzy.

 

A jako bonus reakce diváků na TI

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama