Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči

Flam1ngo

Flam1ngo

29. 11. 2017 21:20

Po skončení evropské kvalifikace na offline finále WESG 2017 jsme si popovídali s kapitánem a midařem perspektivního českého celku Game-Life Balance. Cechi nám prozradil, proč hráli se standinem, jaký měl pocity z Barcelony, proč to dopadlo tak, jak to dopadlo a co tým plánuje do budoucna.

Reklama

Čau ^Cechi. Začneme hned první lehčí otázkou – jak se máš?

Ahoj, mám se dobře, vše tak nějak vychází. (:

 

To jsme rádi, že se ti daří. Mohl by ses krátce představit našim čtenářům a povědět něco o sobě?

Jmenuji se Daniel Čechmánek, je mi 22 let, studuji. Hrával jsem warcraft a posledních pár let se soustředím na Dotu. Momentálně hraju mid v teamu GLB.

 

Jak už jsi výše zmínil, tak nějakou tu dobu jsi strávil hraním legendární hry WarCraft 3. Jak se ti dařilo ve WarCraftu? Hrál jsi spíše pro zábavu nebo seriózně? Jaký je tvůj největší warcrafťácký úspěch?

Odjakživa jsem byl soutěživý, takže na začátku jsem hrával warcraft for fun, asi jako s každou hrou, kterou zkoušíte. Ale později jsem u toho začal sedět víc a víc až jsem si začal dávat nějaké cíle, které jsem po čase splnil. Posledním mým cílem bylo dostat se na nějaký větší (offline) turnaj. No, myslel jsem si, že už to nevyjde, protože jsem přestal hrát, ale nakonec to pořád stačilo na to, abych se dostal na WCA 2014 v Číně.

 

 

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz

MČR 2012 (WarCraft): Cechi mistrem České republiky 

 

A jak jsi tam dopadl? Podařilo se postoupit ze skupiny?

Bohužel se hrál formát Bo2, takže jsem s dvěma remízami a prohrou skončil 3. ve skupině, takže jsem nepostoupil do play-off.

 

Velká škoda. Víš o tom, že se neustále pořádají regulérní warcrafťácké online turnaje? A taky, že v Asii probíhá spousta offline akcí? Neláká tě to zkusit si znovu jít zahrát nějaký ten turnaj? Nebo se soustředíš pouze a jen na Dotu 2?

Občas si zahraju WC3, ale toto mě už vůbec neláká, protože bych ten turnaj musel jít hrát s tím pocitem jako kdysi ... Mít šanci vyhrát, takže když vím, že není šance, tak nejdu hrát turnaj.

 

Přesuňme se zpět k Dotě. Jak ses vůbec dostal k Dotě 2? Zkoušel jsi hrát starou dobrou DotA nebo jsi začal rovnou na "dvojce"? A mimochodem, proč sis vybral zrovna Dotu a ne jinou hru? Mělo to své důvody?

Tak samozřejmě někteří kamarádi co hráli WC3 si taky zapli občas Dotu. Já jsem nejdřív nehrával, ale později mě ukecali a já ji vyzkoušel a zůstal u toho doteď. Dotu 2 jsem dostal od jednoho admina Warcraft turnajů, protože měl nějaké kontakty a já ji sháněl. Mělo to asi jen jeden důvod, nechtěl jsem hrávat SC2 - protože když to vyšlo, tak to "zabilo" WC3 a tbh moc jiných her tady nebylo. Tak jsem si řekl, že když jsem aspoň trochu hrál Dotu 1 tak v tom budu pokračovat ve dvojce.

 

Vyzkoušel sis i jiné MOBA tituly? Například populární League of Legends, nebo novou MOBA hru z dílen Blizzard - HotS?

Ani jednu z uvedených her můj PC nikdy nespustil (smích).

 

 

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Teď už víme něco málo o tobě a taky proč sis vybral Dotu. Jak ses dostal na profesionální Dota 2 scénu? Jaké byly tvoje začátky? Pomohl ti s tím někdo?

Do profesionální scény to má ještě hooodně daleko (smích). Jinak moje začátky byly takové, že jsem hrával Dotu 2 for fun s klukama z Warcraftu. Jelikož já byl vždy nejmladší (co se týkalo WC3 scény), tak nastalo to, že kluci měli jiné povinnosti a přestali hrát, zatímco já "založil" intteam (mezinárodní tým myšleno) se dvěma hráči WC3, které jsem znal z 1v1. Do toho teamu jsme pak potřebovali supporta a já na d2.cz našel Pípu. Od té doby jsme hráli skoro v každém teamu spolu dalších pár let.

 

Co se ti honí hlavou, když si vzpomeneš na svoje dotařské začátky a na svůj vůbec první Dota 2 tým? Jsou to radostné nebo smutné vzpomínky? Váže se k tomu nějaká zajímavá historka?

Tak určitě to jsou radostné vzpomínky, protože jsem skoro nikdy nehrál v nějakém cancer teamu, ale s lidmi, se kterými mě Dota bavila. Historku k tomu asi žádnou nemám, prostě jsme byli boys z WC3, co byli friends, začali jsme hrát Dotu 2 a byli na tom skillově celkem podobně.

 

Kde probíhalo tvoje první zahraniční angažmá? Jak se jmenoval váš tým? Dařilo se?

Jmenovali jsme se OCD (smích). Zase se to váže k Warcraftu, jelikož jsem jednou měl argument v lobby s jedním hráčem a po delší době mi admin napsal, ať to neřeším, jen ať to udělám, jelikož soupeř měl toto (smích). Tak jelikož to byly začátky tak jsme hrávali jen teamrankedy nebo co to bylo v té době kdysi.

 

Nyní působíš a hraješ v GLB týmu. Jak se skládal kolektiv? Kolik lidí jste vyměnili za tu dobu a kdo zůstal z původní sestavy?

GLB je v skoro ve stejným složení už od jarních Y-games, kde jsme hráli pod revitalem, jen s jednou změnou - to byl příchod lacka a odchod Pípy.

 

 

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz

Team Game-Life Balance a poctivý teambuilding (=

  

Mohl by jsi říct pár slov o svých spoluhráčích? Kdo je kdo a co hraje? Kdo je například největším tahounem týmu, kdo se stará o to, aby u vás panovala ta správná dotařská atmosféra?

Já hraju mid a brečím že mi nikdo nehlídá runy. Pak je tady Ade, kterého když se zeptáte, jak jde offka, tak vám odpoví jen "klasika".., no vy se pak o tom přesvědčíte tím, že kouknete na scoreboard a fakt tam má svých 0-4. lacek se většinou snaží, aby nedošlo na "klasiku" a běhá po mapě. Nakonec je tady naše největší síla v podobě safelinky Digi&Hajadlo, kde jeden brečí, že nic nemá a druhej neví, co má dělat. Správnou dotařskou atmosféru přináší bezpochyby Digi.

 

Game-Life Balance je starý název vašeho týmu, nebo se jedná o domácí/mezinárodní multigamingovou organizaci, ve které působíte?

Jelikož zakladatel GLB je fanouškem Doty a vzniklo to celkem nedávno, tak máme jen Dotu a nevím, jestli bude v nejbližší době multigamingová. Chce se teď zaměřit hlavně na Dota 2 squad. Michodem zakladatel organizace je z Německa.

 

Asi to bude zajímat spoustu lidí, nedá nám to a musíme se tě zeptat. Jaké máte podmínky v organizaci? Máte regulérní výplaty nebo vám platí jenom cestovné? Uživí vás to?

Platy nemáme, teď je to ve fázi kdy se hledají sponzoři atd. Ale když jsme řekli, že bychom dali ten menší bootcamp před WESG, tak nám na to byly poskytnuty finance.

 

Prozradíš kde jste měli bootcamp? Byl zahraniční nebo domácí? Jak dlouho trval?

Byl tady v Brně v esport baru a trval asi 3-4 dny.

 

Presuňme se k WESG 2017. Dostali jste se do slunečního Španělska (Barcelona), kde proběhlo finální kolo evropské kvalifikace na miliónový WESG. Jaký to byl pocit, že se po dlouhé době podíváte na pořádnou mezinárodní LAN akci? Jaký celek vás v evropské kvalifikaci nejvíce potrápil a proč?

Všichni jsme byli rádi, že jsme se tam dostali, protože to je taková šance pro čechy se jednou za rok někde podívat a vidět top tier hráče a to, jak to na takových eventech probíhá. Nejtěžší hra určitě byla ta první proti Hippos, kde jsme měli snad už jen range barracks a šli all in push, který nakonec vyšel, takže zřejmě oni.

 

 

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Do Barcelony jste odjeli a odehráli turnaj bez vaší první pozice (Carry) a narychlo jste museli hledat adekvátní náhradu, jelikož Digiho skolily neštovice. Proč váš výběr padl zrovna na Curryho?

Protože jsme se shodli, že jeho playstyle se nám do teamu nejvíce hodí a Ade i já jsme s ním už v teamu hráli.

 

Jak jste byli spokojeni s výkonem Curryho? Mile překvapil nebo předvedl standardní hru?

Byli jsme spokojení, určitě předvedl to, co se od něj očekávalo, ne-li více.

 

 

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz

WESG 2017: Tým Game-Life Balance

 

Koluje fáma o tom, že jste prý v Barceloně doplatili na to, že pickujete moc složitý setupy hrdinu, které je velmi těžké kvalitně realizovat. Co si o tom myslíš? Je tomu skutečně tak? Proč se vám nedařilo a dokázali jste vyhrát jenom nad Francouzi? Překvapili vás Turci nebo předvedli zlatý standard?

Tak naše picky nejsou moc dobrý a nemyslím si, že by měl v nějakém teamu pickovat midař, ale prostě to na mě zbylo ... To se snad změní. Co se týká hry s turky, tak se ke mně dostaly slova jako "těžkej outpick.. etc", ale vůbec si nemyslím, že jsme tu hru prohráli na pick. I když jsme ho měli horší. Mnohem horší podle mě bylo to, že to byla naše první hra na turnaji. Podle mě jsme měli poslechnout manažera a zajít někam do netcafe, jít  si zajít zahrát etc. Nad Francouzi jsme vyhráli asi hlavně kvůli tomu, že to byla jediná hra, kde jsme měli lepší pick a měli jsme ho mnohem lehčí na zahrání než oni (jinak to bylo v každé hře naopak). Co se týče Turků, tak ti překvapili jak nás, tak asi i ostatní teamy, když se dostali do Top8.

 

Ve vašem týmu jsi uveden jako kapitán. Jsi kapitánem, který pouze draftuje, nebo jen koordinuje spoluhráče ve hře? Nebo zvládáš obojí naráz, jako to kdysi zvládal švédský hráč: Gustav "s4" Magnusson v legendární sestavě Alliance? Myslíš si, že je jedno, ze které pozice koordinuješ a řídíš celek, nebo by se o to měli starat výhradně support hráči?

Jak jsem říkal, bohužel to zbylo na mě, ale pickujeme jako team, takže nehrálo moc velkou roli to, kdo měl roli draftera na WESG. Jinak u nás nejvíce calluje lacek a já. A nemyslím si, že je to jedno. Měl by se o to starat a pickovat support, který ti řekne nějaký gameplan a calluje early game. V lategame už je to pak jiné, to si musí říkat cores, kdy a co chtějí dělat.

 

Co říkáš na organizaci barcelonské LAN akce? Vyhovovalo vám vše? Co se líbilo a co ne?

Měli to všechno celkem dobře pořešené, až na to, že se zřejmě většinou snažili, aby CSkaři neseděli u sebe - názvy určitých pozic se říkají prostě anglicky. Tak my jsme před sebe dostali nějakej team, co hrál proti Fnatic nebo co to bylo, a po každým vyhraným kole si pořádně zařvali (smích). Ještě jsme doufali, že tam bude víc TVs, na kterých se bude dát koukat na hry. Ty ale byly jen v místnosti, kde byl oběd/večeře a byla tam jen jedna na každou hru, tak to bylo takové meh.

 

Měli jste kde trénovat nebo jste museli chodit a vyhledávat dostupné PC herny?

Bylo nám řečeno že PCs na practice nejsou available, že je mají pro teamy, co musí hrát minor, major, kvaldy nebo něco takového (ofc to je tak, že tam Loda nebo někdo ze SWE tweetoval, jak jdou practicovat, i rumuni tam šli hrát nebo tak, nebo Singsing háže screen z kalibrace, protože mají jméno, tak oni mohli, tak to funguje), takže jsme nehráli a udělali chybu v tom, že jsme nešli do nějaké PC herny zajít si zahrát aspoň jeden den.

 

Zbyl vám čas si prohlédnout nádhernou Barcelonu, nebo jste tam byli čistě pracovně?

Poslední den bylo na stage jen finále Doty, tak jsme si řekli, že dojdeme až na to. Asi na 4-5 hodin jsme vyrazili do Barcelony si prohlédnout nějaké ty památky.

 

Co pro tebe osobně znamená dostat se na takovou akci? Je to splněný sen? Cenné zkušenosti? Nějaké kontakty navíc?

Asi nejvíc ty zkušenosti a hlavně motivace dostat se na něco podobného.

 

 

Cechi: Podle mě jsou nejvíce nespokojení s novým matchmakingem profesionální hráči
i Zdroj: DOTA2.cz

WESG 2017 - Barcelona: Kluci v akci

 

Co říkáš na celkové vítězství ruského mix týmu AntiHype? Mysleli jste, že to vyhrají, nebo jsi fandil Resolut1on a spol?

Podle mě nikdo nečekal nic jiného než vítězství buď rusáků (3 hráči z VP + hlavně leader a picker Solo) nebo mouz, kteří jsou prostě team. Já nefandil nikomu, chtěl jsem jen vidět dobrou dotu.

 

Už tě nebudeme moc dlouho otravovat a blížíme se k finální části našeho rozhovoru. Co říkáte na nový patch? Vyhovuje vám nebo byste chtěli něco změnit/vrátit? Jsi spokojený s novou metou a patchem jako mid hráč?

To, jestli nám vyhovuje, teprve ještě zjistíme imo. Jediné co já (jako mid hráč) bych vrátil, je to, že bych midovou shrinu nechal tam, kde byla.

 

Zbrusu nový matchmaking systém je tu. Z tvého pohledu: spokojen/nespokojen? Stihl jsi odehrát všech deset kalibračních zápasů?

Včera jsem to vše odehrál, změnu žádnou nevidím, ale to se dá říct až budu mít odehraných více her. Podle mě nespokojení jsou hlavně PRO hráči, kteří teď budou muset hrát asi s o hodně horšími hráči než jsou oni. 

SingSing to vysvětlil (smích).

 

 

Věnuješ se streamování, nebo na to prostě nemáš čas? A co tvoji kolegové? Vysílají regulérně? Jaký je tvůj oblíbený Dota streamer?

Moc času na to nemáme, protože škola/work a pak scrimujem. Nikdo od nás nemá streaming schedule takže ne. Já teď budu zkoušet soloQ, tak to asi občas zapnu a uvidím jak to půjde. Jako streamera, tak asi RTZ.

 

Kde vás můzeme vidět v budoucnu? Co plánujete hrát?

Cokoliv, co se objeví. Teď začátkem prosince má být kvalda na ESL, tak to si plánujeme zahrát.

 

Děkujeme ti za tvůj věnovaný čas a za zajímavý a vyčerpávající rozhovor. Doufáme, že ses nenudil. Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům, Dota 2 hráčům, nebo někomu konkrétnímu? Je to jen a jen na tobě!

Shoutout všem co nám fandili na WESG a snad zase za rok!

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama