Čechům se ve druhém kole ESL One Germany nedařilo, Skiter zabodoval
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Čechům se ve druhém kole ESL One Germany nedařilo, Skiter zabodoval

Čechům se ve druhém kole ESL One Germany nedařilo, Skiter zabodoval

Shovelmeister

Shovelmeister

12. 10. 2020 12:33

Druhé kolo skupinové fáze ESL One Germany je za námi. Vikin.gg ani Ninjas in Pyjamas se nedařilo, zato Skiter s mudgolems ukořitstil první bod.

Reklama

Hned v prvním utkání jsme mohli vidět Olivera "Skiter" Lepka, který reprezentuje mezinárodní tým mudgolems, v boji s CIS celkem Cyber Legacy. Blátiví golemové naplinili očekávání a s přehledem zvítězili 2:0.

Poté nastoupili vicemistři světa Nigma proti srbské organizaci Tempo Esports. Ačkoli hráli bez kapitána Kurokyho, neměli sebemenší problém rozdrtit balkánskou sestavu v poměru 2:0.

Další den se nechal dánsko-švédský stack potrápit od outsiderů celého turnaje. Tým EXTREMUM s mladými hvězdami a zkušeným kapitánem se držel ve hrách, co to šlo. Nakonec však zkušenosti hráčů 5men zvítězily a Miseryho tým si připsal první bod.

Čechům se ve druhém kole ESL One Germany nedařilo, Skiter zabodoval
i Zdroj: DOTA2.cz

Velmi zajímavé utkání pro české fanoušky se odehrálo v pátek k večeru. Mistři světa OG vyzvali Miroslava "BOOM" Bičana a jeho Vikin.gg k souboji o druhý bod do tabulky. Na vítězství Vikingům nestačili ani BOOMovi oblíbení hrdinové Invoker a Shadow Fiend. OG se po dlouhé době začíná dařit i během sezóny.

V závěru dne se nenechali Secret zaskočit od málo známého týmu Yellow Submarine, jako to udělali hráči týmu Nigma. S přehledem a bez nejmenších potíží poslali žlutou ponorku ke dnu.

Závěrečný den druhého kola přinesl tři vyrovnané a napínavé série. Nejprve došlo na CIS souboj mezi Winstrike a HellRaisers. Ačkoli byli spíše HellRaisers favority, hned první hru prohráli žalostným způsobem. Sice dokázali vyrovnat, ale na zisk třetí mapy neměli dost sil a propadají se na dno tabulky. Pokud chtějí postoupit do play-off, nesmí si dovolit jedinou prohru.

Poté otestovala nová sestava Na´Vi tým Liquid i své schopnosti. Hned zkraje ukradl CIS celek favoritům první mapu a velké šance měl i na druhé. Liquid nakonec zvládli vyrovnat i získat drahocenný druhý bod. Posouvají se tak mezi nejlepší čtyři týmy a stačí jim pouze jedna výhra k postupu.

Poslední série kola přinesla spoustu napětí pro české fanoušky. Ninjas in Pyjamas s Ondřejem "Supream" Štarhou a Jonášem "Saberlight" Volkem se pokusili přehrát favority turnaje Alliance. Hned první hra jim vyšla skvěle a zamířili do vedení. V dalších dvou se jim však nepodařilo najít způsob, jak přehrát kombinaci Mars + Rubick. Zůstává jim tedy jedna výhra a spousta práce, pokud chtějí pomýšlet na titul.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz