Češi na úvod ESL One zničili pieliedieův nový stack 5men
Článek Češi na úvod ESL One zničili pieliedieův nový stack 5men

Češi na úvod ESL One zničili pieliedieův nový stack 5men

gubesh

gubesh

5. 10. 2020 20:28

SabeRLight- a Supream^ se s týmem Ninjas in Pyjamas v prvním zápase ESL One Germany 2020 bez komplikací vypořádali se švédským celkem 5men. V BO 3 jsme se nedočkali ani třetí mapy, což znamenalo výhru pro Ninjas in Pyjamas 2:0. Tým podržel Supream^, který exceloval v obou mapách s Void Spiritem.

Reklama
Reklama

Ninjas in Pyjamas se s 5men utkali pouze dvakrát – poprvé prohráli 1:2 a na podruhé remizovali 1:1. Vyrovnanou sérii jsme tak mohli očekávat i dnes, naštěstí spíše opak se stal pravdou.

Proti favoritovi týmovou hrou

NiP se nedařilo opanovat early game, a tak hned z úvodu mírně ztráceli. 5men nezaháleli a snažili se využít každou příležitost k fightu. Ty následně přetavili v důležité killy, které jim zajistili pohodlný náskok 8 000 NW ve 20. minutě. Navíc poté co Saberlight- netrefil s Magnusem RP, respektive ho použil na prázdno, hra se zdála ztracená.

 

Češi na úvod ESL One zničili pieliedieův nový stack 5men

 

Ninjas in Pyjamas se však semknuli a od 25. minuty začali vyhrávat jednu potyčku za druhou. SabeRLight- se otřepal z dřívějších chyb a napravil svou pověst několika perfektními RP. V tlaku na soupeře NiP pokračovali doslova bez ustání až do 32. minuty, kdy 5men museli uznat porážku.

 Skvělá RP Jonáše Volka za Magnuse:

 https://twitter.com/ESLDota2/status/1313144217221373953
 
 

Druhá hra byla déjà vu té první. Ninjas do 25. minuty značně zaostávali za soupeřem, tentokrát ještě o něco více. Dobrou spoluprací však nakonec dokázali 5men v soubojích přehrávat. Byla to napínavá DotA až do 50. minuty. Vítězství ale ukořistili právě NiP. Markantně se o to zasloužil Supream^ s Void Spiritem, který se vytáhl s několika odvážnými playi.

 

 

Češi na úvod ESL One zničili pieliedieův nový stack 5men

Nový systém a větší prizepool – o ESL One Germany

Po dvou měsících jsme se dočkali dalšího turnaje ze série ESL One nazvaném ESL One Germany. Turnaj se v dnešních večerních hodinách rozpoutal dvěma zápasy skupinové fáze a poběží včetně finálových bojů kompletně online. V těch si hráči rozdělí vysoký prizepool $ 400 000 USD, který je dvakrát vyšší, než tomu bylo na ESL One Birmingham.

 

Turnaj přináší také další novinku. Skupinová fáze se odehraje tzv. švýcarským systémem, kdy každý z týmů v šestnáctičlenné skupině odehraje pouze pět zápasů. Rozlosováno je pouze kolo první a v každém dalším z nich proti sobě nastoupí týmy podle výsledků z kola předchozího.  Například po dnešní výhře 2:0 Ninjas in Pyjamas budou v druhém kole hrát proti týmu, který také vyhraje 2:0.

 

Češi na úvod ESL One zničili pieliedieův nový stack 5men

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz