Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE
Článek Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE

Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE

Kovajda

Kovajda

11. 4. 2020 16:25

Máme za sebou první kolo a tedy první čtyři hry splitu, pojďme se na ně společně podívat.

Reklama
Reklama

HippoManiacs vs eSuba

 

Hra, o které si všichni mysleli, že skončí bez nějakého většího zapocení v kapse eSuby, se ukázala jako jedna z nejzajímavějších a nejnapínavějších vůbec. Postaral se o to hlavně Ňaňan-gi (aka lacek), kterému nestačily ani desetiminutové pauzy obou týmů dohromady (respekt Hippos, že eSubě věnovali tu svou), aby se napojil do hry a eSuba byla tak nucena hrát ve čtyřech. 

 

Jeho návrat čtvrt hodiny po začátku zápasu sklidil velké ovace nejen na streamu a půjčím si slova komentátorů - tento play od eSuby zapříčinil, že lidi, kteří fandili Hippos jako underdogovi najednou začali fandit eSubě a byli zvědaví, zda se jim podaří tuto nepřízeň osudu zvrátit a ukončit první hru ligy, kterou hráli 4,5 vs 5, vítězně.

 

Hra byla po celou dobu velmi vyrovnaná, massfighty vyhrávaly střídavě obe strany. Občas se jednomu z týmu podařilo najít nějaký pickoff, díky kterému se mohli na chvilku podívat do báze soupeře. Velký zlom přišel v momentě, kdy Terrorblade vytáhl rapier, to už bylo na Hippos moc a i když se jim po tom, co přišli o mid, který díky Furionovi tradenuli za dire top, podařilo pár minut na to ještě jednou dostat na kraj báze eSuby, už v ní nezničili ani jednu budovu a eSuba v dalších pushi srovnala jejich bázi se zemí.

 

Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE

  

Team Brute vs NecroRaisers

 

Druhá hra dnešního dne proběhla narozdíl od té první naštěstí bez problémů. Favoritem tohoto zápasu byl určitě Team Brute. NecroRaisers relativně dlouho odolávali, drželi krok v farmě na svých cores, ale nakonec nedokázali překvapit a team Brute je po necelých 35 minutách farmení a vyhýbání se fightům Bruteálně převálcoval v čele s hEmym, který byl v tomto zápase zvolen jako MVP.

 

Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE

 

GoGame Dogs vs Inaequalis Rozbíječi

  

O třetí hře dnešního podvečera se předpokládalo, že bude tou nejvyrovnanější, co se dnešních matchupů týká. Předpoklady se naplnily a měli jsme možnost sledovat krásnou back-to-back hru, kde nebylo dlouhou dobu jasné, jak nakonec dopadne. 

 

Všichni hráči předvedli, že své místo v lize mají zaslouženě minimálně co se individuálního skillu týče. Cechi, ač na svém signature SFku nakonec prohrál, poprvé a naposledy zemřel až ve 40. minutě a dařilo se mu nacházet space pro farmu, Jazz s Vilíkem ukazovali sílu kombinace axe + phoenix v plné kráse, Hssiss nám ukázal, jak vycounterovat Pangoliera, který se v několika massfightech jen smutně točil na místě.

 

Proti nim nám zase Jojka s Filminym ukázali, jak hnusným combem je Ember s Kotlem s takřka nulovým CD na fists + chains, Tsuky zase nádherně zachraňoval blinkem se snowballem, čímž si mimojiné vysloužil i nominací mezi dnešní MVP.

  

 

Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE

  

Inaequalis Lutea vs Sampi

 

Ve finálové hře nastoupil tým Inaequalis Lutea proti největším favoritům ligy, Sampi, a neměl to vůbec jednoduché. Sampi se podařilo vyhrát všechny tři linky a bylo jen otázkou času, kdy si dojdou pro vítězství. Zase se ve hře objevil rapier, takže dneska 50% šance na jeho výskyt. Saber se přesvědčil o tom, že se maelstromy nestackují a tato zkušenost mu určitě pomůže posunout se zase o kus dál a dělat nám čest v zahraničí. Možná i díky té neohrožené koupi rapieru si Supream získal naše srdce a vysloužil si tak MVP ve finálním zápase dne.

 

Coverage prvního dne Sazka eLEAGUE

 

Vyjádření hráčů si můžete přečíst v coverage přímo na lize - https://sazkaeleague.cz/dota/article/stream-sledujte-od-16-hodin-uvodni-kolo-startuje-sazka-eleague-dota-2

 

Příští sobotu, 18. dubna, nás čeká další kolo a tedy další 4 hry:

18.4. 16:00 Sampi vs Brute
18.4. 17:15 Inaequalis Lutea vs NecroRaisers
18.4. 18:30 Inaequalis rozbíječi vs eSuba
18.4. 19:45 Hippomaniacs vs Dogs

 

Připomínám, že v již v úterý proběhne první turnaj Sazka eLEAGUE Open, ve kterém bude možnost získat šanci zahrát si v druhém splitu ligy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz