DOTA 2 Esport VŠB-TUO LEAGUE - finále
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek DOTA 2 Esport VŠB-TUO LEAGUE - finále

DOTA 2 Esport VŠB-TUO LEAGUE - finále

Skeli77

Skeli77

10. 12. 2017 10:53

V pátek se na půdě Vysoké školy báňské v Ostravě odehrálo finále tohoto Dota 2 turnaje. Jak to všechno dopadlo? Dozvíte se v naší novince.

Reklama

Hned na začátku turnaje měli organizátoři technické problémy. Vzhledem ke zpoždění programu se tedy první kolo winners bracketu odehrálo jako 1v1 Solo Mid. V obou případech se hrál stejný hrdina, a to Shadow Fiend. Proti sobě se postavily následující dvojice:

 

  • VojtboX (Domeček) vs Kubi (Thunder Beasts)
  • Jojka (Rozbíječi) vs Ferdo (Illusion Wolf)

  

Do finále upper bracketu postoupily na základě těchto duelů týmy Domeček a Rozbíječi. Zápas, který spolu odehráli byl dlouhou dobu poměrně vyrovnaný. Rozbíječům se několikrát nepodařilo úspěšně pushnout nepřátelskou bázi. To vyústilo v úspěšný pokus o zničení midové tier 3 věže ze strany Domečku, ale poté se Palokymu (Rozbíječi) podařilo naprosto úžasně zrušit port nepřátelského Vipera a Clocka, což vedlo k jejich smrti. V ten moment stáli Rozbíječům v cestě jen 3 hrdinové. Využili tuto výhodu a hra byla rozhodnuta v jejich prospěch. Rozbíječi se tedy stali prvním finalistou turnaje.

 

DOTA 2 Esport VŠB-TUO LEAGUE - finále
i Zdroj: DOTA2.cz
 

V semifinále lower bracketu se utkali Illusion Wolf s Thunder Beast. Do 13. Minuty byla vidět aktivnější hra na straně Thunder Beast, kteří vedli na killy 6-0. U Illusion Wolf ovšem po celou dobu svědomitě farmil Morphling. Kolem 20. Minuty přibyl k náskoku na Morphlingovi i Aghanim na Invokerovi a hra se začala stáčet výrazněji ve prospěch Illusion Wolf. Rampage na kontě Morphlinga uzavřel tuto hru a Illusion Wolf postoupili do finále lower bracketu.

  

Následoval souboj mezi Domečkem a Illusion Wolf ve finále lower bracketu, který sliboval zajímavou podívanou. Hra začala poměrně vyrovnaně, avšak na spodní lince se začalo vyvíjet zlo, které měli pocítit Illusion Wolf v následujících minutách hry. Tímto zlem je myšlena nekontestovaná Enchantress, která měla na lince proti Luně s Shadow Shamanem poměrně jednoduchý život. Velmi dobře se měl i Storm Spirit hraný VojtboXem. Následující team fighty měly většinou následný průběh: Storm Spirit agresivně skočil na Snipera a zabil ho, následně hodil Void Chronosphere, do kterého Enchantress házela Impetus. Illusion Wolf nedokázali na tuto strategii zareagovat a hru prohráli.

 

Konečně jsme se dočkali série bo3 mezi Rozbíječi a Domečkem v grand finále.

 

Do první hry nastoupili Rozbíječi svižným tempem a otevřeli ji hned několika killy s pomocí Duel a Sun Strike. Následně se jim podařil velmi rychlý push čtyř veží za přispění Trolla. Tím si vytvořili pěkný náskok, který v průběhu hry stále více zvětšovali a první výhru tedy ukořistil pro sebe.

 

V druhé hře se objevil Invoker na druhé straně, tudíž u Domečku. Rozbíječi zvolili agresivní trojlinku. Na této lince se jim dařilo a supporti si mohli dokonce dovolit začít chodit po mapě a pomáhat ostatním linkám. Těmito rotacemi si vypěstovali ohromný náskok již v early game a nic jim nebránilo začít ničit všechny tier 1 a 2 věže. Při pushi poslední tier 2 věže na midu se Magnusovi z Domečku podařilo krásné Reverse Polarity, ale bohužel neměli dostatečný damage, aby tento fight dotáhli k úspěšnému konci. S tímto stavem se bohužel dalo dělat jen málo, pokud vůbec něco a Rozbíječi si odnesli druhé vítězství již v 25. minutě hry.

 

DOTA 2 Esport VŠB-TUO LEAGUE - finále
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Gratulujeme tedy Rozbíječům k prvnímu místu v turnaji. Avšak uznání patří i týmům Domeček, Illusion Wolf a Thunder Beast, které se probojovaly do finálního klání skrze kvalifikační zápasy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz