DreamLeague Season 8
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek DreamLeague Season 8

DreamLeague Season 8

Skaut

Skaut

25. 8. 2017 11:10 7

"Yes, It's a Major!"

Reklama

Pár dní uplynulo od toho, co skončil The International v Seattlu a vy už máte zase hladové krky. Rádi byste se zakousli do dortíčku tvořeného v základu dobrou Dotou, spojeného dobrým krémem jménem DreamLeague? Tak vězte, že už se něco peče.

 

Druhým Majorem vedeným pod novým systémem totiž bude právě DreamLeague Season 8, s prizepoolem $1 000 000 (500k DL + 500k Valve, $1M je minimální částka, kterou musí liga splnit, aby mohla nést označení Major). Poslední tři sezóny finále obsahovaly vždy pouze čtyři týmy, letos se ale pro osmou sezonu jejich počet zdvojnásobí. Finále se pak bude oproti minulé sezóně hrát v rámci Dreamhack Winter 2017, a to od 1. do 4. prosince ve švédském Jönköpingu. On-line stage však začíná již přiští měsíc, tak buďte ready! Kvalifikace se otevírají od 5. do 6. září.

   

Raději krátké shrnutí? Přejdi níže.

 

Je požadováno, aby jak Majors, tak i Minors měli alespoň jeden tým z kvalifikace pro každý z šesti hlavních regionů - NA, SA, SEA, CN, EU a CIS. Jak ale zajistit, aby všech šest regionů bylo poměrně zastoupeno, tak, jak si to Valve přeje ve svých podmínkách? A tehdy nastal zmatek...nový systém, se kterým se DL musí popasovat. Došlo k chybám v komunikaci a špatné interpretaci nastávajícího formátu, takže se spousta lidí začala divit a připomínkovat to. Původní verzi formátu vydanou předevčírem můžete nalézt zde. Objevila se tak řada nejasností, nespokojenost fanoušků, pozastavení některých nad vzniklou situací.

 

  

Naštěstí se na vyřešení nejasností v nové sezoně nemuselo příliš dlouho čekat a DreamLeague relativně brzy oznámila finální podobu formátu. Ten bude mít čtyři divize, do kterých patří SEA, NA, SA a CN, všechny mající své vlastní divize. Evropa a CIS se utkají ve stejné, páté, divizi, aby si "DreamLeague udržela identitu jako liga", jak stojí v oficiálním prohlášení. Týmy Evropy a CIS se tak utkají proti sobě stejně jako v předchozích sezonách.

 

DreamLeague Season 8
i Zdroj: DOTA2.cz

  

Groupstage pro sólové divize nebude postavena na klasickém formátu DreamLeague, místo toho se bude hrát stylem double elimination a vítěz postoupí do Dreamhack Winter. Tři ze čtyř týmů tak obdrží pozvánku, čtvrtý přijde z otevřených kvalifikací.

V divizi EU+CIS se potká osm týmů, tři týmy z každého regionu obrdží pozvánku a další dvě volná místa obsadí vítězné týmy otevřené kvalifikace pro každý region. Celé to však přináší malou komplikaci - a sice že čtyři nejlepší týmy postoupí do Dreamhack Winter 2017, avšak nemohou být ze stejného regionu. Pokud by se tak náhodou stalo, čtvrtý tým neobdrží finálový slot a uvolněný slot připadne nejlepšímu týmu druhého regionu.

 

Chcete-li zajít ještě do větších podrobností, navštivte vysněnou stránku, kde ve FAQ možná odpověď na svou otázku najdete.

 


Finále

nejlepších osm týmů z online zápasů postoupí do finále, které se uskuteční živě na Dreamhack Winter 2017
• formát finále bude teprve oznámen. Momentálně se hovoří o double elimination Bo3, avšak čeká se na reakce komunity, zda tento formát podpoří nebo zda by raději viděli formát jiný.

 

Regiony NA, SA, CN a SEA

všechny regiony mají stejný formát, který se bude 4x opakovat

• 3 pozvané týmy
• 1 tým z otevřených kvalifikací
• 4 týmy budou soutěžit dle systému double elimination Bo3, vítěz postupuje na Dreamhack Winter
• otevřené kvalifikace budou hrány systémem single elimination Bo1, od Ro16 pak systémem Bo3

 

Regiony EU a CIS

• 3 pozvané týmy z EU
• 3 pozvané týmy z CIS
• 1 tým z otevřených kvalifikací z EU
• 1 tým z otevřených kvalifikací z CIS
• 8 týmů se utká round robin systémem Bo2, čtyři nejlepší týmy postupují na Dreamhack Winter, přičemž všechny nemohou být ze stejného regionu. Pokud se tak stane, čtvrtý tým bude nahrazen prvním týmem z druhého regionu. 
• otevřené kvalifikace budou hrány systémem single elimination Bo1, od Ro16 pak systémem Bo3

  

Zdroje: DreamLeague, Twitter Vitalii Volochai, joinDOTAReklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama