E-sporty rostou díky nečekanému spojenci
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek E-sporty rostou díky nečekanému spojenci

E-sporty rostou díky nečekanému spojenci

Anonym

Anonym

3. 12. 2018 03:07

[Sponzorováno] Čím více sponzorů, tím lepší podmínky.

Reklama

E-sporty neustále rostou, vítězové prestižních turnajů dostávají odměny ve stovkách milionů korun a obecně se zdá, že s možnostmi streamování na Twitchi/Youtube a živého sledování obsahu jsou hry na rozkvětu. Je to naprostá pravda a hodnota hlavních lig her jako League of Legends, Overwatch, Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 jsou ohodnoceny miliardou dolarů (23 miliard korun), což je oproti minulému roku více než třetinový nárůst. V tomto čísle jsou zahrnuty sponzorské smlouvy, reklama, práva na vysílání, ceny vstupenek atd..

I přes toto na první pohled obrovské číslo se e-sporty musí sklonit před sázkovými kancelářemi, které na programing a turnaje vypisují kurzy. I přes regulace hlavně v USA se jen za rok 2018 vsadí na e-sporty přibližně 7 miliard dolarů, a do roku 2020 se tato částka zdvojnásobí.

Jak velký je trh se sázením na e-sporty oproti jiným sportům?

I když by se mohlo zdát, že sázení na e-sporty je již tak obrovské (a vlastně by to byla pravda), oproti zaběhnutým sázkám se pořád jedná o trpaslíka. Hodnota celého trhu se sázením se odhaduje na 700 miliard dolarů až 1 bilion dolarů, což je pro představu zhruba 20x roční rozpočet České republiky.

Zatímco ale sporty jako hokej, fotbal a další jsou s námi desítky let a okruh sázkařů se tolik nezvětšuje, u e-sportů je situace jiná. Pořádný boom v rozšíření e-sportů totiž zažíváme díky možnosti masovému vysílání i sledování právě teď, a s růstem e-sportů bude růst samozřejmě i trh se sázením.

Je to pro nás dobrá zpráva?

Rozhodně ano. Čím více sponzorů, tím lepší podmínky i pro samotné hráče. Sázkové kanceláře sponzorují ty největší sportovní týmy na světě, a díky korporátním penězům je možné i v budoucnu pořádat ještě větší a prestižnější turnaje, přilákat nové hráče, diváky, zlepšit podmínky ale třeba i samotné technologie.

To vše jsou pro jakékoliv odvětví naprosto fantastické zprávy, a e-gamingu i díky možnosti sázení svítá na ještě lepší časy, než jaké zažívá teď. Jestli se samozřejmě svezete na vlně sázení, které je momentálně na e-sporty nejvýhodnější, je pak opravdu čistě na vás. Kdyby vás přeci jen toto téma lákalo, více se o sázení na e-sporty dozvíte tady.

 

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz