EPIC League má nečekaného vítěze, BOOM skončil třetí
Článek EPIC League má nečekaného vítěze, BOOM skončil třetí

EPIC League má nečekaného vítěze, BOOM skončil třetí

Shovelmeister

Shovelmeister

14. 12. 2020 11:22

Králi největší Dota 2 ligy pro evropský a CIS region se stávají poněkud překvapivě Virtus.pro. Ve finále dokázali těsně pokořit OG mohou se radovat z tučné finanční odměny.

Reklama
Reklama

Poslední turnaje na evropské půdě ukazují, že nadvláda týmu Secret definitivně skončila. Stejně tak i jednostranná finále jsou minulostí, OG a Virtus.pro bojovali i v pátém dějství do poslední minuty. Koncovka se nakonec povedla lépe ruskému celku, který si ze soutěže odnese odměnu v podobě 200 tisíc dolarů.

EPIC League má nečekaného vítěze, BOOM skončil třetí

Už první hra ukázala kvalitu hry Virtus.pro. Vyhráli na všech linkách a donutili OG spoléhat na Ceba a jeho Enigmu s Black Hole. VP ale byli o krok napřed a díky dvěma Abyssal Bladům nedali zkušenému mistrovi světa šanci hru otočit.

V podobném duchu se nesla i druhá mapa, strany se však prohodily. Tentokrát OG tlačily ruský tým do základny, a i když se Savovi podařilo ukrást Black Hole a díky ní zabít nepřátelský tým, nic to na výsledku nezměnilo.

Třetí hru měli opět pevně v rukách OG. Topsonův Morphling byl nezastavitelný a společně s taktikou "nabíhačů" udolali VP již po 18 minutách.

Ve čtvrté hře se VP raději v draftu zbavili Morphlinga, což vyústilo v šokující výběr Ancient Apparitiona pro Topsona. Ačkoli linky dopadly vcelku vyrovnaně, Ursa na straně VP začala v midgamu likvidovat jednoho hrdinu OG za druhým a vynutila pátou mapu.

Závěrečná hra nabídla pro OG další vcelku nečekaný pick v podobě Slarka na carry. Průběh hry byl vyrovnaný až do té doby, kdy epileptick1d koupil na svou Phantom Assasin Divine Rapier. Následně vraždil na koho se podíval a během pár minut ukončil hru a tím i celou sérii.

V turnaji se dařilo i Vikin.gg, kde hraje Miroslav "BOOM" Bičan. Z druhého místa ve skupinové fázi postoupili do Upper Bracketu play-off, kde přešli přes Na´Vi 2:1. Poté sice už jen prohráli s VP a OG, bronzovou medaili si ale rozhodně zasloužili.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz