Esportový turnaj ve vězení? I to je možné na Filipínách
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Esportový turnaj ve vězení? I to je možné na Filipínách

Esportový turnaj ve vězení? I to je možné na Filipínách

Shovelmeister

Shovelmeister

30. 7. 2020 11:41

Esport v posledních letech pronikl i do mainstreamu a můžeme se s ním setkat i v zavedených médiích. Filipínci se v propagaci esportu posunuli ještě dál, uspořádali totiž turnaj v Dotě pro vězně v Nagasagawa ang Baguio City Jail.

Reklama

Filipínci milují esport a obzvláště Dotu. Z této poměrně malé země vzešla velká spousta špičkových hráčů jako Abed, DJ nebo Raven. Filipíny zkrátka Dotou žijí, je to vidět i na turnajích organizovaných na jejich půdě. Ve vyprodaných stadionech dokáží Filipínci vyprodukovat až neuvěřitelný řev, jen aby povzbudili své krajany.

Esport tam pronikl i mezi zaměstnance vězení v Baguio City. Vedení věznice se tak rozhodlo uspořádat turnaj v Dotě pro vězně. Je to tak s velkou pravděpodobností vůbec první esportový turnaj uvnitř vězení na světě.

Esportový turnaj ve vězení? I to je možné na Filipínách
i Zdroj: DOTA2.cz

Z fotografie je patrné, že vězni hrají Dotu 1 ve Warcraftu 3. Má to nejspíše více důvodů. Narozdíl od druhého dílu naší oblíbené hry nepotřebují připojení k internetu a navíc si vystačí se starými počítači. Ačkoli se nám může zdát Dota 2 hardwarově nenáročná, ve vězení zcela jistě nebude nákup nových počítačů pro vězně prioritou.

Esport se dostává do povědomí lidí po celém světě nehledě na společenské vrstvy. Dotu hrají často nemajetní filipínští vězni, jejich dozorci i saúdskoarabský korunní princ s obrovským jměním. Velké množství lidí pod příspěvek filipínského rádia, jež o daném turnaji informovalo, vyjádřilo potěšení z dobrého chování k trestancům. Je tedy možné, že se turnaj bude opakovat nebo se rovnou rozšíří i do dalších věznic.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama