Frankfurt Major: Hlavní část - 5. den
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Frankfurt Major: Hlavní část - 5. den

Frankfurt Major: Hlavní část - 5. den

Belaar

Belaar

21. 11. 2015 10:49
Reklama

Předposlední den historicky prvního Major turnaje, Frankfurt Major, je za námi, a tak vám přinášíme rekapitulaci.

Upper bracket

Frankfurt Major: Hlavní část - 5. den
i Zdroj: DOTA2.cz

V Upper bracketu nás čekala jedna z nejočekávanějších her Frakfurtu, souboj titánů, Evil Geniuses vs. Team Secret. Tento zápas určitě patřil mezi jeden z nejlepších zápasů tohoto turnaje a hry byly neskutečně vyrovnané. Ppd neobvykle zvolil Axeho na offlane pro hráče Universe, který měl counterovat Puppeyho Dazzla. Early game vyšla lépe pro Evil Geniuses, kterým se dokonce podařilo pushnout Melee barracks na midlane. V late game ale EG neměli odpověď pro Ember Spirita hraného EternalEnvym, který měl dokonce dva Rapiery, kterýma sekal hrdiny EG jako máslo, a tak první hra skončila vítězstvím pro Team Secret.

V druhé hře Team Secret volil stejnou kombinaci Ember + Magnus, ale tentokrát pro to byli EG připraveni a vzali Beastmastera pro Universe, Bane pro Feara a dokonce signature Storm Spirita pro Sumaila. EternalEnvy se znovu pokusil o Divine Rapier, ale tentokrát mu to nevyšlo, ztratil Rapier a tak hra skončila vítězstvím pro EG. 1:1.

Třetí hra byla v podstatě two-man-show. Team Secret zvolil last pick Huskara pro EternalEnvyho, který z kombinací s Dazzlem a Armletem prostě neumíral. V kombinaci s w33 Windrangerem, jeho signature hrdinou, který za celou hru netrefil akorát pár shacklů se z Teamu Secret stala nezastavitelná síla, které EG nakonec podlehli, a tak Team Secret vyhrál 2:1 a zařídil si přímý postup do finále. EG se tím dostali do finále Lower bracket.

Lower bracket

Frankfurt Major: Hlavní část - 5. den
i Zdroj: DOTA2.cz

V Lower bracketu se odehrála jedna z nejpřekvapivějších her tohoto turnaje - tým EHOME, který prošel vcelku velkou změnou po TI se měl setkat s titány a veterány Čínské doty - Vici Gaming. EHOME v této neskutečné sérii si poradili s VG 2:0. V první hře EHOME poroučeli tempu hry v podstatě celou hru, kdykoliv se zdálo, že se VG vrátili do hry, EHOME hned převzali vedení. Za zmínku stojí Tusk hraný hráčem eleven, který měl skvělou hru. První hra tedy 1:0 pro EHOME.

Druhá hra zezačátku vypadala lépe pro VG, kteří šli pro early Roshe. EHOME se ale rozhodli s nima bojovat, teamfight se jim podařil, a od té doby EHOME byly znovu ve vedení hry. Nafarmený Bristleback a support Pugna, která měla neskutečnou hero damage a tower damage za jednu hru, byly pro VG moc, nezachránil je ani iceiceice Timbersaw, a tak série skončila 2:0 pro EHOME, kteří postoupili do dalšího kola Lower bracket, kde se utkají s OG.

Hra EHOME proti OG byla velmi vyrovnaná. OG měli vedení hned od early game, nicméně Cty na Queen of Pain měl velmi dobrou farmu a s pár úspěšnými rotacemi se EHOME dostali zpět do hry. V kombinací s Bounty Hunterem u EHOME a goldy z track killů se EHOME dostali do vedení, na což OG neměli odpověď. První hra tedy 1:0 pro EHOME.

V další hře OG volili Io + Tiny a mid Alchemist. Early game byla lepší pro EHOME, ale po úspěšném team fightu pro OG se podařilo Tinymu i Alchemistovi shromáždit spousta farmy, a Tiny volil Butterfly jako první větší item. Kombinováno s faktem, že Alchemist mu věnoval Aghanim, se Tiny stal silou, na kterou EHOME neměli odpověď, a tak se série vyrovnala - 1:1.

Ve třetí hře OG volili strategii orientovanou více na late game s Phantom Lancerem. Dark seerovi i Viperovi se nicméně podařilo dobře farmit, a tak se agrese od týmu EHOME setkala s odporem, na který neměli odpověď. Mezitím PL farmil víc a víc, a po Eye of Skadi už neměli dostatek damage na to se ho zbavit, a tak série skončila 2:1 pro OG, kteří si zajistili postup do finále Lower bracket.

Co nás čeká?

Dnes nás čeká v 10:30 finále Lower bracket - Evil Geniuses vs. OG. Poté se vítěz této série setká ve finále s Team Secret v Bo5. Jinými slovy, tuto sobotu nás čeká odpoledne plné skvělé Doty. 

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama