Hotový stolní počítač nebo sestavený z jednotlivých komponent?
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Hotový stolní počítač nebo sestavený z jednotlivých komponent?

Hotový stolní počítač nebo sestavený z jednotlivých komponent?

Anonym

Anonym

26. 6. 2018 02:18

[Sponzorováno] Hlásat všude okolo, že počítač je výhodné jedině sestavovat, je sice moderní, ale ne vždy pravdivé.

Reklama

Říká se, že každý Čech je trenér a nejlépe ví koho nominovat do sestavy, koho rozhodně nepostavit do brány, a že zkušený veterán měl reprezentaci už dávno opustit. V době fotbalového svátku ten fotbalový, v době hokejový šampionátu ten hokejový. Podobné nadšení převládá i u otázky stolního počítače, protože není PC jako PC.

 

Co máme na mysli? Odvěký souboj fanklubu „sestav si sám, máš to rozhodně levnější, nejméně o polovinu“ a strany „rozjede mi tento hotový PC mojí oblíbenou hru?“. Pochopitelně záleží produkt od produktu, my si dnes vyhlédli řadu počítačů LYNX CHALLENGER AURA, kterou na CZC.cz reprezentují hned čtyři konfigurace.

 

Hotový stolní počítač nebo sestavený z jednotlivých komponent?
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Společným bodem těchto hotových sestav, ihned připravených k provozu, je design. Ten si zakládá na řízeném stylovém RGB podsvícení. Tři 120mm ventilátory Akasa Vegas X7 zapojené do základní desky ASUS TUF B360 Plus Gaming a 40cm LED pásek umožní vytunit si svoje doupě na maximum. Stejným prvkem je také srdíčko tedy 6 jádrový procesor Intel Core i5-8400 s maximálním taktem 4 GHz, kombinace pevných disků M.2 SSD ADATA XPG PCIe a HDD od Western Digital, RAM paměti ADATA XPG Spectrix D40 a všechny modely běží na operačním systému Windows 10.

 

Jednotlivé specifikace se tedy liší grafickými kartami, velikostí RAM paměti a kapacitou pevných disků. Nad rámec cen jednotlivých komponent uvedených níže všechny sestavy obsahují 400mm RGB pásek a pochopitelně speciálně upravenou skříň.

 

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1050 Ti Cerberus 4GB, operační pamětí 8 GB a kapacitou 128 GB SSD a 1 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 21 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 23 573 Kč.

 

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1060 Dual 3GB, operační pamětí 8 GB a kapacitou 240 GB SSD a 2 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 23 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 27 680 Kč.

 

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1060 Dual 6GB, operační pamětí 16 GB a kapacitou 240 GB SSD a 2 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 29 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 30 530 Kč.

 

LYNX CHALLENGER AURA s grafickou kartou ASUS GeForce GTX 1070 Dual 8GB, operační pamětí 16 GB a kapacitou 240 GB SSD a 2 TB HDD vyjde jako hotová sestava na 32 999 Kč, při sestavení z jednotlivých komponent na CZC.cz na více než 36 121 Kč.

 

*Uvedené ceny byly aktuální v době psaní článku

 

Hotový stolní počítač nebo sestavený z jednotlivých komponent?
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Tímto nechceme říct, že sestavovat počítač z vlastních komponent nemá smysl, ani že hotové sestavy jsou jedinou volbou. I tato mince má dvě strany, pro zkušené moddery je základem vlastní unikátní přístup, jedinečnost sestavy, rozhodně jim nechybí zkušenost, jak poskládat jednotlivé komponenty dohromady a neváhají si připlatit za jednotlivé železo. Najdou se však tací, kteří zkrátka nemají čas, chuť, ani potřebné znalosti, a právě pro ty jsou tu hotové sestavy včetně předinstalovaného operačního systému a jediné, co musí udělat, je najít zásuvku elektřiny, zapojit monitor, periferie, nainstalovat hry a pařit. Jak je vidět, dnes již neplatí, že se jedná o předražené kousky.

Příjemným bonusem je rozšířená 3letá záruka a široká dostupnost servisních míst LYNX. Sestavy LYNX CHALLENGER AURA jsou k dispozici na CZC.cz včetně odběru zdarma na všech pobočkách.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama