Konec steam gamblingu!
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Konec steam gamblingu!

Konec steam gamblingu!

SantaCZ

SantaCZ

22. 7. 2016 02:48
Reklama

Posledních pár týdnů se neustále řeší problém s gamblingem na steamu na webových stránkách. Nejvíce toto zasáhlo CS:GO a Dotu 2, kde vzniklo desítek gamblovacích stránek, které vydělávaly obrovské peníze pomocí itemů a skinů.

Jak to vše vlastně začalo? Co všechno to ovlivní? To vše se dozvíte v článku.

Jak to vše začalo?

Začalo to hned několika trestními oznámeními na gamblovací stránky, kde nezletilé děti chodí prohrávat veškeré kapesné vsázením skinů a itemů, které si kupují za peníze od rodičů. Problém však vyvrcholil ještě daleko výš.

Jistě víte že většina slavných youtuberů, streamerů i profi hráčů byli sponzorování právě těmito stránky, kde od nich získávali velice slušné množství peněz vetšinou v podobě skinů za reklamu. Dva známí youtubeři ProSyndicate a TmarTn, kteří měli společně přes 10 milionů odběratelů dělali reklamu stránce CSGOLotto. Nátáčeli na své kanály jak vyhrávají na této stránce obrovské množství peněz až 15,000$ během 5minut.

Později se však zjistila jedna velice zvrácená pravda. Na Youtube říkali, že mají pouze partnerství s danou stránkou, ale to tak nebylo. ProSyndicate a TmarTn byli majitelé této stránky a tím by se dalo říct, že je velká šance, že svoje "výhry" si sami ovlivňovali. Pokud se o této události chcete dozvědet víc doporučuji zhlédnout toto video.

Jak s tím valve bojuje?

Jelikož trestní oznámení nebylo podáno na danou stránku, ale Valve tak hned následující den vydali prohlášení o tom, že s gamlovacími strankami nemají žádný poměr ani nic společného. Zakážou jim používání steam přihlášení na jejich stránkách a veškeré jíné propojení mezi nimi a steamem. Originál zpráva od Valve.

Toto prohlášení však nestačilo. Tak zrušili jakékoliv komerční využití steamu na jejich stránkách. Rozeslali tedy dopis několika stále fungujícím stránkám, že pokud nebudou reagovat do 10 dnů tak je Valve zabanuje.

Konec steam gamblingu!
i Zdroj: DOTA2.cz

Co všechno zákaz gamblingu ovlívní v dotě?

Výše jsem psal převážně o CS:GO, jelikož většina gamblovacích stránek o steam itemy je právě zaměřena na CS:GO skiny. Avšak i Dotu tento zákaz postihne. Za gambling se nepočítá pouze ruleta, poker apod., ale také sázení na zápasy.

Ano, narážím tímto na všemi známí Dota2Lounge, kde jste si mohli vsadit dota2 itemy na svůj oblíbený tým a něco vyhrát. Pokud tedy máte jakékoliv nevybrané itemy na jejich stránkách doporučuji si je vybrat, jelikož nikdo neví jak bude tato stránka problém řešit.

Konec steam gamblingu!
i Zdroj: DOTA2.cz

Pojďme se ale trochu podívat jak toto ovlivní celkově scénu doty.

Když se nad tím zamyslíme tak pokud nepočítáme velké turnaje v podobě The International, Major apod., kdo vlastně sledoval ty menší méně známé turnaje a nové týmy, které se do nich dostaly? Čistě podle mého názoru tyto turnaje sledovalo více jak 60% lidí, kteří si právě vsadili na dota2lounge na jejich vítězný tým. Ano naznačuji tím, že klesne veškerá sledovanost Dota 2 turnajů a to především těch méně známých. Dále také budou mít nové týmy těžší se zviditelnít mezi profesionálnímí týmy, jelikož když na nějáký neznámý tým vsadí např. 10,000 lidí tak už minimálně v jejich výhru doufá a sleduje právě kolem 10,000 lidí a jsou o krok blíž být slavní.

Závěr

Gambling už existuje dlouho. Ano, je špatné, že je snadno dostupný nezletilým dětem. Avšak sázení levných itemů a skinů mně stále příjde přijatelnější jako sázení pravých peněz, jelikož do itemů nemusíte davat žádné peníze a i přesto nějáké máte. Když se podíváme na problém s gamblingem na jiných stránkách tak tam přeci jen najdeme něco podobného i v originál hře. Není náhodou otevírání truhel za real peníze taky gambling?

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama