LanCraft Summer 2014 Coverage
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek LanCraft Summer 2014 Coverage

LanCraft Summer 2014 Coverage

Kovajda

Kovajda

4. 7. 2014 10:56

aHK a Kovajda si pro vás připravili relativně pravidelně aktualizovanou coverage. Updated 00:40

Reklama
Reklama

Na letošní LanCraft přijelo celkem 14 týmů, které budou rozděleny do dvou skupin po 7 týmech, kde bude hrát každý s každým, takže 6 zápasů. Z každé skupiny postoupí 4 týmy do Winner Bracketu, 2 týmy do Loser Bracketu a s jením týmem z každé skupiny se bohužel po skupinové fázi turnaje rozloučíme.

 

Základní informace o Lancraftu 2014 | Představení týmů

 

Rozlosování (spíš rozdělení, klobouk jsem u Martyho neviděl) je následující:

 

Skupina A

SF > ALL

Adorable GamerS

Podkoní a Žák

RediA

Royal D.

ForEn

TeamReport

 

Skupina B

Old.School

NHL

Jolanda Gamers

Silence before Storm

Iron Team Gamin

nEophyte

eEriness

 

Snad aktualizovaný rozpis: http://www.lancraft.cz/cz/summer-2014/tour/1/232

 

Pátek

10:30 Pomalu startují první zápasy skupinové fáze, rozpis visí na zdi, možná ho někdo vyfotí a uploadne (hi ahk :p)

 

11:30 První zápasy skupin jsou za námi (SF > ALL 1:0 PaZ, Royal D. 1:0 RediA, ForEn 1:0 Team Report ve skupině A a Jolanda 1:0 Oldschool, ITG 1:0 SbS, neph 1:0 NHL ve skupině B)

 

15:00 Potom, co jsem se po včerejší noci probudil přibývá další super-pravidelný update. Skupiny se blíží ke svému závěru, do pavouka postupuje hned šest týmů ze sedmi, takže hlavní boje probíhají o předposlední místo skupiny. Překvapením posledního kola je výsledek 1-0 v prospěch týmu Jolanda, složeném kolem jimixe proti ITG. Kovajda je zaneprázdněn tím, že se učí Invokera za běhu.

 

21:00 Začínají playoffs, kdo se s kým utká se můžete podívat přímo na webu LanCraftu, nahoře pak můžete překliknout na losers bracket.. Jsem rád, že se o to Marty stará a všechno aktualizuje včas a nám stačí sem jen házet linky :) Dalším z takových menších překvapení bylo vyvrcholení skupiny B, kde se nEph podařilo porazit eE a umístit se tak v čele skupiny. Rozloučili jsme se s prvními dvěma týmy - NHL a Team Report. :(

  

23:30 Pomalu se dokončujou hry prvního dne (první kolo WB a LB), o další překvapení se postarali aG, kterým se podařilo srazit jedny z favoritů, eEriness do LB, zítra kolem desáté se bude pokračovat. Po odehrátní prvního kola LB jsme zase o 4 týmy chudší.. (Royal D., Old.School, ForEn, SbS)

 

Sobota

9:23 Týmy se pomalu probouzí a začínají se připravovat na dnešní zápasy, ještě jednou sem hodím link na pavouka. (nahoře se přepíná mezi WB a LB) 

15:31 Pomalu se dohrávají oba brackety, v horním se AG (ex-slowvirusu) podařilo porazit family mix, ve spodním tým eEriness právě podléhá týmu PAZ se skóre 2-20.

19:52 Opět se klasicky všechno nestíhá. PAZ porazili v semifinále losers' cranichovce 1-0 na ultra-late pick kolem nagy, o jedno kolo pozdějc jim stejná strategie nevyšela a jejich tažení spodním bracketem zastavili ve finále, které kvůli nedostatku času bylo taky bo1 Neophyte, kteří si zahrají finále proti AG. Teda až se dohraje Hearthstone..

23:30ish: Oukej, počínaje tímhle okamžikem tahle coverage má možná aspoň trochu smysl.

 

UPOZORNĚNÍ: následující řádky jsou můj názor a přetlumočené názory lidí, kteří tady byli, nejde o ničí oficiální vyjádření, takže to necitujte, až se to začne flamovat ;)

 

Jak bylo vidět na streamu, první půlka se dohrála do situace, kde AG vedli zhruba o 10000goldů, měli pushnuté oba midové raxy, ranged top a pushovali v pěti top melee rax. Neph ten push nemohli kontestovat, jejich klíčový OD byl nějakých 40 sekund mrtvý bez buybacku. Během těch čtyřiceti sekund by přišli minimálně o druhou stranu, pravděpodobně o víc. Ale v tu chvíli spadla hra. Aby to nebylo tak easy, tak z nějakýho důvodu byl hostem tý hry kuře, kterej mezitím odjel, takže nebylo možný jí loadnout. Takže tak. Začala prvních pár minut docela rozumná debata o tom, co se bude dít. Celé osazenstvo kulturáku, které dokázalo stát na obou nohou (s čestnou vyjímkou pěti hráčů týmu neophyte) bylo pro možnost, aby kluci ukázali manner a callnuli to, protože by to na 95% stejně udělali během následující minuty, kdyby hra nespadla.

 

Po spoustě apelů na adminy ti jako první verdikt navrhovali variantu neophyte: tedy kompletní rmk celý hry se stejným pickem. To se nelíbilo snad nikomu, takže se hledaly další alternativy. Jako plusovej bod pro AG z mýho pohledu kluci fakt navrhovali spoustu možností. Vím že padlo udělat z toho bo3, posunout skóre na 2-1, nebo remake tý hry jako AP, s tím, že přes cheaty by si lidi nastavili stejný goldy a lvl jako před spadnutím. Tady si dovolím párkrát odcitovat páju, protože jeho argumenty těžko popisovat vlastními slovy. "Ona totiž byla naše výhoda, že jsme neměli buybacky" "Hej, představte si, že by se to stalo třeba na internationalu. Padne jim hra a oni budou chtít takovýhle rmk." "A to jako bude někdo stát za mnou celou dobu abych si přes cheaty nerefreshoval účko?" Jako osobně jsem fakt čekal nějakej manner. Kluci se do toho finále dostali sami, takže si ho zaslouží, ale tohle mi přišlo, že je na chození kanálama. S přimhouřenejma očima tam admin squadra uznala, že na minimálně 95% už bylo po hře, stáli za tím i kluci od hearthstone, co dotu viděli jen dneska na streamu. Mohl bych přihodit ještě další perly od všech stran, ale asi si uděláte názor sami. Možná jen od jednoho nejmenovaného diváka, který celé diskuzi přihlížel "Tyvole nejdřív jsem jim fandil, ale jsou to takový zmrdi..." (kdyžtak ankerek může cenzuru, pokud se tyhle slova nesmí, nejsou ale z mojí huby) Dodám jen, že bejt adminem takovýhohle turnaje je fakt těžký, protože každý vaše rozhodnutí někoho nasere, možná proto to trvalo tak dlouho.

 

 

00:30 Po tom co byla asi hodinu a kus pauza nakonec teda AG ustoupili a uznali rmk od nuly. První hra dopadla tak, že neophyte to na druhej pokus zvládli a série se aktuálně vyrovnala na 1-1 (AG měli výhodu jako výherci winners bracket)

02:55 #NOJUSTICETODAY 

neph vyhráli opravdu zaslouženě a především tím, že předvedli lepší dotu 3-1 (a little sarcasm, nemůžu si pomoct)

 

 

 

 

Finální pořadí:

  

1. místo - nEophyte

2. místo - Adorable Gamers

3. místo - Podkoní a Žák

 

4. místo - SF>ALL

5. a 6. místo - Jolanda

7. a 8. místo - ITG, RediA 

9. až 12. místo - Royal D., Old.School, ForEn, Silence before Storm

13. a 14. místo - NHL a Team Report

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz