Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami

Giry

Giry

30. 7. 2017 12:51

Aktuálně nejvyšší model z řady Lenovo Legion vás nezaujme pouze výkonem. Přináší totiž celou řadu funkcí pro hráče, jako je například podpora bezdrátového Xbox One gamepadu.

Reklama

Samotný design Legion Y720 se hrdě hlásí k poměrně velké rodině herních notebooků od značky Lenovo. Chytře zvolenou kombinací matné černé a červených prvků dává najevo, že jde o herní stroj. Zároveň je ale dostatečně strohý, aby neodradil příznivce klasického designu a provedení. Notebook můžete hravě prezentovat jako seriózní pracovní nástroj a nikdo se nad vaším tvrzením nepozastaví.

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami
i Zdroj: DOTA2.cz

Začneme tím nejzákladnějším a to je výkon. Ten se dá shrnout jednoduše tak, že si na parádní detaily zahrajete všechno. Pokud to chcete v řeči čísel, pak se jedná o procesor Intel Core i7-7700HQ (2,8 GHz s možností Turbo Boost až na 3,8 GHz), 16 GB DDR4 operační paměti a grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 1060 s 6 GB paměti.

Faktem ale je, že prakticky všechny moderní herní notebooky používají aktuální modely procesorů, grafických karet a DDR4 paměti, a prostoru pro odlišení v tomto směru moc není. Právě proto přichází na řadu drobnější vychytávky, které v konečném důsledku oceníte mnohem více.

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami
i Zdroj: DOTA2.cz

Legion Y720 tak například disponuje propracovaným chlazením s výfuky na obou stranách a kovovými ventilátory. Pochlubit se může certifikací Oculus pro virtuální realitu, takže se do virtuálních světů ponoříte v plné kráse.

Lenovo dalo dokonce prostor i vychytávce, kterou u konkurence jen tak nenajdete. Jedná se o integrovaný přijímač bezdrátového ovladače Xbox One. S Legion Y720 si tak můžete sehnat jakýkoliv Xbox One gamepad a máte jistotu, že bude okamžitě fungovat, aniž byste museli třeba dokupovat drahý USB adaptér či přímo drátovou variantu.

Notebook zároveň vsází na zvuk podpořený technologií Dolby Atmos. V praxi to zjednodušeně řečeno znamená, že ani náročnější posluchači nemusí automaticky zapojovat sluchátka. Y720 je vybaven dvojicí stereo reproduktorů JBL by Harman a ještě subwooferem.

Lenovo Legion Y720 zaujme výkonem i vychytávkami
i Zdroj: DOTA2.cz

Software není radno zanedbávat a Lenovo Legion Y720 to dokazuje se svým ovládacím centrem Lenovo Nerve Sense. Pomocí něj si detailně nastavíte klávesnici (ať už podsvícení nebo zkratky), zmiňovaný zvuk Dolby Atmos a celou řadu dalších možností.

Full HD displej velikosti 15,6“ používá technologii IPS pro krásné barvy. Jako hlavní disk Lenovo použilo 256GB SSD (typu PCIe M.2), pro data je pak připraven tradiční disk s kapacitou 1 TB. Portová výbava nabídne vše potřebné, obzvláště tzv. „konektor budoucnosti“ Thunderbolt 3 přes USB 3.1.

Tento článek je sponzorovaný.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama