Nejvíce se hraje v Rusku...
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Nejvíce se hraje v Rusku...

Nejvíce se hraje v Rusku...

Zludos

Zludos

6. 3. 2019 05:35

To, že je Dota velmi populární v Asii je známo, kde všude má však svou komunitu vás překvapí...

Reklama

Dota je rozšířena po celém světě. Pokud nebereme v potaz Antarktidu, hraje se na všech šesti kontinentech. Není překvapující, že kolébkou E-sportu je Asie, a proto právě zde se vyskytuje největší počet hráčů. Mnoho lidí by řeklo, že v Číně se nachází nejvíce aktivních playerů. Není to však úplně pravda. Země s největším počtem obyvatel se v tomto žebříčku umístila až na místě druhém. 

 

Nejvíce se hraje v Rusku...
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Největší zastoupení má v Dota komunitě Rusko, jenž s více než dvěma a půl miliony hráčů vévodí celému žebříčku. Pokud žijete na Islandu je poměrně pravděpodobné, že jste se někdy setkali s Dotou, jelikož tuto počítačovou hru zde hrají přibližně 4.3% obyvatelstva. Nikoho určitě nepřekvapí, že je Dota populární ve vyspělých státech. Jaká jsou však nejexotičtější místa, kde se po nocích nahrává MMR? Malá skupinka hráčů se nachází například v severní Africe, kde ve státech jako Alžírko či Egypt hraje Dotu přibližně jedna setina obyvatelstva. Ješte možná více překvapující je Angola. V tomto velmi chudém státě se vyskytuje přibližně pět tisíc aktivních hráčů. Co se týká České republiky, tak zde je jednou z nejpopulárnějších her. Komunita zde čítá kolem šedesáti tisíc dotařských milovníků. Našich Dota bratrů ze Slovenksa je přibližně polovina.

 

  1. Rusko 2 478 234
  2. Čína 1 817 145
  3. USA 926 413
  4. Ukrajina 744 816
  5. Indonésie 552 822
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz