Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace

Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace

Shovelmeister

Shovelmeister

30. 11. 2020 18:26

Veleznámá evropská organizace Ninjas in Pyjamas, kterou v posledních měsících reprezentovali i dva čeští hráči, ukončuje své působení na Dota 2 scéně.

Reklama

V dubnu tohoto roku obnovila multigamingová organizace Ninjas in Pyjamas svou Dota 2 sekci. Tehdy NiP přijali celý nadějný tým Chicken Fighters s Jonášem "Saberlight" Volkem a Ondřejem "Supream" Štarhou. Akvizici si vysloužili hlavně díky čtvrtému místu na ESL One Los Angeles Online: EU/CIS, náhradním turnaji za americký Major.

Organizace nejspíše očekávala podobné výsledky i nadále, bohužel výkonnost týmu šla postupně dolů. V červenci za nejasných okolností odešel z týmu kapitán Sonneiko a od té doby to šlo s NiP z kopce. Náznak naděje přišel až v říjnu s novým kapitánem Mishou. Tým se poprvé pod organizací NiP umístil "na bedně" v turnaji BTS Pro Series S3: EU/CIS. Od té doby se celku opět nedařilo, což dokazují smíšené výsledky ve druhé divizi EPIC League.

Detaily o propuštění Dota 2 sekce prozdradil výkonný ředitel organizace Jonas Gundrsen:

Tento rok ještě více znestabilnil už tak nestabilní ekosystém. S odkladem DPC a The International na neurčito, se naše finanční situace stala nestabilní. V Evropě vidíme velkou konkurenci, je tedy těžší s ní držet krok. Na druhé straně se nám snižují výnosy. Ninjas in Pyjamas je jedním z nejikoničtějších týmů na světě - soutěžení o největší trofeje je hlavní částí naší DNA. To však není v Evropě za současných podmínek možné. Proto jsme se rozhodli ukončit své působení na evropské Dota 2 scéně v současné podobě a úplně změnit strategii a region.

Velké poděkování patří našim hráčům, kteří tvrdě pracovali na zlepšení a naše plány vzali pozitivně. Je to neuvěřitelně talentovaná skupina hráčů, která to určitě dotáhne daleko. Přeji jim hodně štěstí.

Hráči podle dosavadních dostupných informací stále drží spolu a i nadále je uvidíme hrát ve druhé divizi EPIC League.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz