Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace

Ninjas in Pyjamas opouští Dotu. Saberlight a Supream jsou bez organizace

Shovelmeister

Shovelmeister

30. 11. 2020 18:26

Veleznámá evropská organizace Ninjas in Pyjamas, kterou v posledních měsících reprezentovali i dva čeští hráči, ukončuje své působení na Dota 2 scéně.

Reklama

V dubnu tohoto roku obnovila multigamingová organizace Ninjas in Pyjamas svou Dota 2 sekci. Tehdy NiP přijali celý nadějný tým Chicken Fighters s Jonášem "Saberlight" Volkem a Ondřejem "Supream" Štarhou. Akvizici si vysloužili hlavně díky čtvrtému místu na ESL One Los Angeles Online: EU/CIS, náhradním turnaji za americký Major.

Organizace nejspíše očekávala podobné výsledky i nadále, bohužel výkonnost týmu šla postupně dolů. V červenci za nejasných okolností odešel z týmu kapitán Sonneiko a od té doby to šlo s NiP z kopce. Náznak naděje přišel až v říjnu s novým kapitánem Mishou. Tým se poprvé pod organizací NiP umístil "na bedně" v turnaji BTS Pro Series S3: EU/CIS. Od té doby se celku opět nedařilo, což dokazují smíšené výsledky ve druhé divizi EPIC League.

Detaily o propuštění Dota 2 sekce prozdradil výkonný ředitel organizace Jonas Gundrsen:

Tento rok ještě více znestabilnil už tak nestabilní ekosystém. S odkladem DPC a The International na neurčito, se naše finanční situace stala nestabilní. V Evropě vidíme velkou konkurenci, je tedy těžší s ní držet krok. Na druhé straně se nám snižují výnosy. Ninjas in Pyjamas je jedním z nejikoničtějších týmů na světě - soutěžení o největší trofeje je hlavní částí naší DNA. To však není v Evropě za současných podmínek možné. Proto jsme se rozhodli ukončit své působení na evropské Dota 2 scéně v současné podobě a úplně změnit strategii a region.

Velké poděkování patří našim hráčům, kteří tvrdě pracovali na zlepšení a naše plány vzali pozitivně. Je to neuvěřitelně talentovaná skupina hráčů, která to určitě dotáhne daleko. Přeji jim hodně štěstí.

Hráči podle dosavadních dostupných informací stále drží spolu a i nadále je uvidíme hrát ve druhé divizi EPIC League.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama