Nová strategie využita v DPC lize - věž padla ještě před začátkem hry
DOTA2.cz Článek

Nová strategie využita v DPC lize - věž padla ještě před začátkem hry

Shovelmeister

Shovelmeister

4. 5. 2021 17:15

Nedávno se v Dotě objevila nová taktika, která umožňuje zničit nepřátelskou tier 1 věž ještě před samotným začátkem hry. Díky Sparking Arrow Gaming se taktika dostala i do čínské DPC ligy.

Reklama
Reklama

Ve veřejných hrách se v posledních týdnech objevila nová taktika v podobě zničení nepřátelské věže ještě před začátkem hry. Je to možné díky tomu, že tier 1 věže na rozdíl od všech ostatních nejsou chráněny backdoor protection. Tato mechanika zabraňuje zničení silnějších věží a budov před destrukcí těch předcházejících.

Toho se nebál využít čínský tým Sparking Arrow Gaming v Dota Pro Circuit 2021: Season 2 - China Upper Division proti proti týmu Aster. Ve druhé hře si vybrali kombinaci hrdinů schopnou zbořit věž a hned se vydali na horní linku s jasným cílem. Aster neměli o taktice nejmenší tušení a ani příchod několika hrdinů pád věže nedokázal odvrátit.

Ačkoli se SAG podařil tento husarský kousek, ve všech aspektech hry byli horší a vzdali se po rekordních 13 minutách. Sparking Arrow Gaming se v lize zatím nedaří, organizace momentálně zaujímá poslední místo v tabulce se skóre 0-4. Ačkoli se jim strategie nevydařila, bude zajímavé sledovat, zda se podobných věcí dočkáme i v jiných utkáních. Strategie to může být zajímavá obzvláště pro slabší týmy, které budou chtít své oponenty zaskočit.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz