NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – nový král vyšší střední třídy
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – nový král vyšší střední třídy

NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – nový král vyšší střední třídy

Giry

Giry

10. 11. 2017 11:58

Nabídku výkonných grafických karet NVIDIA rozšiřuje model pro hráče, kteří se nemohou rozhodnout mezi GeForce GTX 1070 a GTX 1080.

Reklama

NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – nový král vyšší střední třídy
i Zdroj: DOTA2.cz

NVIDIA přinesla s aktuální generací grafických karet Pascal hromadu novinek a vylepšení. Na desktopu to znamenalo vysoký nárůst výkonu oproti předchozí generaci a notebooky konečně dostaly stejně výkonné karty jako jejich desktopové protějšky. Pokud jste si ale v portfoliu stále nevybrali vaší novou kartu, máme pro vás skvělou zprávu.

Nabídka se totiž rozrůstá o model NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti. Jak jsme z označení dřívějších modelů zvyklí, tak „Ti“ znamená podstatné zvýšení výkonu v porovnání s GTX 1070. Karta je šita na míru hráčům, kterým nestačí výkon právě GTX 1070, ale zároveň je GTX 1080 už vysoký skok po finanční stránce.

GTX 1070 Ti v portfoliu vyplňuje právě mezeru mezi těmito modely. Nestojí ale přesně uprostřed. S doporučenou cenou 12 299 Kč se totiž více přibližuje slabší GTX 1070, ale výkonově tíhne jednoznačně směrem k GTX 1080. V řeči TFLOPS to znamená, že GTX 1070 nabízí 5,8 TFLOPS, GTX 1080 disponuje 8,2 TFLOPS a novinka GTX 1070 Ti potom 7,8 TFLOPS. Velký podíl na výkonu mají CUDA jádra. Nová karta jich dostala 2432, což je oproti 1920 u GTX 1070 velký nárůst.

Tento odstavec je určen pro milovníky specifikací. GeForce GTX 1070 Ti v referenční verzi nabízí takt jádra 1607 MHz, který se ale díky Boost režimu zvládne vyšplhat až na 1683 MHz. Jádro v základu tiká o 100 MHz víc než GTX 1070. Samozřejmostí je potom 8 GB GDDR5 paměti s rychlostí 8 Gbps a 256bitovou sběrnicí. Taktovače určitě potěší potenciál pro přetočení frekvencí, které lze u karty dostat až ke hranici 2 GHz.

NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – nový král vyšší střední třídy
i Zdroj: DOTA2.cz

Na kartu se můžete plně spolehnout při hraní. A to ze dvou důvodů. Jde o kartu určenou náročnějším hráčům a jedná se o třetí nejvýkonnější herní model v nabídce výrobce (Titan X oficiálně není určený pro hry). Skvěle si zahrajete všechny dnešní kousky, které posouvají hranice grafických možností. To může být třeba Destiny 2, Battlefield 1 či brzy vycházející Star Wars: Battlefront II s nejnovější verzí enginu Frostbite. Nesmíme zapomenout ani na aktuální hit PlayerUnknown’s Battlegrounds. No a pochopitelně nechybí VR Ready certifikace.

Protože jde o NVIDIA kartu, tak očekávejte špičkovou softwarovou podporu. Jmenovitě především vždy aktualizované Game Ready ovladače, které vychází pro všechny velké hry s předstihem. O jejich aktuálnost se postará GeForce Experience, které vám pomůže třeba ještě s nahráváním gameplay záběrů či optimalizací nastavení her. No a o zmínku nesmíme ochudit parádní technologii NVIDIA Ansel. V podporovaných hrách posouvá pořizování screenshotů na úplně novou úroveň. Hru si pauznete, vyberete dobrý úhel a až potom pořídíte screenshot.

Nová NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti je zkrátka ideální karta pro hráče, kteří hledají vysoký výkon, ale zároveň nechtějí kupovat nejvyšší model. K dispozici je celá řada variant od různých výrobců, to nejlepší pro vás si můžete vybrat na CZC.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz