Parádní úspěch: BOOM a Vikin.gg vítězí na Dota Summit 13
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Parádní úspěch: BOOM a Vikin.gg vítězí na Dota Summit 13

Parádní úspěch: BOOM a Vikin.gg vítězí na Dota Summit 13

Shovelmeister

Shovelmeister

9. 11. 2020 11:02

Miroslav "BOOM" Bičan s týmem Vikin.gg ovládl další evropský turnaj s účastí silných týmů. Ve finále dokázali zdolat v poslední době velmi dominantní tým Liquid a zaslouženě si odnáší první cenu.

Reklama

Vikin.gg se v poslední době velice daří a potvrzují to hlavně jejich výsledky. V nedávné minulosti zvítězili v evropské části BTS Pro Series S3 a hned poté se umístili na děleném 5.-6. místě na ESL One Germany, největším evropském online turnaji roku.

Nyní získávají zlatou medaili na dalším turnaji od Beyond the Summit, a to evropské divizi již třináctého pokračování oblíbeného Dota Summitu. Jakožto jedni z favoritů turnaje byli pozváni až do prvního kola vyřazovací fáze, kde zdolali nový CIS stack Live to Win.

Do semifinále se přes mudgolems k Vikingům překvapivě probojovali Ninjas in Pyjamas. Funkční kombinace Vengeful Spirit a Drow Ranger v první hře a Leshrac na midu ve hře druhé nedali NiP šanci a zajistili Vikin.gg další finále.

Do finále se podle očekávání dostali i favorité na celkové vítězství z týmu Liquid. Hned po první mapě to vypadalo, že je nelze zastavit stejně jako na ESL One Germany. Série se po druhé hře vyrovnala a zajímavá byla zejména ta třetí. Ke konci zápas připomínal výjev ze hry World of Warcraft, kde se skupina postav snaží zabít silného bosse v podobě Shadovy Medusy.

Hráčům týmu Liquid se zmíněného "bosse" zdolat nepodařilo a v následující hře to bylo vidět na jejich výkonu. Opět nechali draftem projít Medusu, čímž si zatloukli hřebíček do rakve.

Vikin.gg si tak odnáší další titul a 21 tisíc dolarů. Na světovém žebříčku od GosuGamers si o pár příček polepšili, nyní jim patří 15. místo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz