Prize pool pro The International 10 překonává 30 milionů dolarů
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Prize pool pro The International 10 překonává 30 milionů dolarů

Prize pool pro The International 10 překonává 30 milionů dolarů

Shovelmeister

Shovelmeister

27. 7. 2020 14:12

Prodeje Battle Passu jsou letos opět rekordní. Hráči nakupují herní předměty jako zběsilí a finanční odměna pro turnaj The International 10 se tak přehoupla přes třicet milionů dolarů.

Reklama

The International 10 je sice odložen a dosud neznáme místo ani datum konání, to však nebrání hráčům utrácet velké sumy v letošním Battle Passu. Pro začátek dává Valve pravidelně 1,6 milionu dolarů na finanční výhry ze svého. Ze všech prodejů týkajících se bitevního deníku jde navíc čtvrtina přímo na odměny pro soutěžící na nejprestižnějším turnaji.

Od květnového vydání Battle Passu se celková výhra zvýšila téměř osmnáctkrát. Překonání třicetimilionové hranice (669 000 000 Kč) dělá z The International 10 druhý největší esportový turnaj, co se týče prize poolu.

K takto velkým prodejům přispívají i skvěle propracované Arcany na Wraith Kinga a Queen of Pain, jež hráči obdrží na 375., respektive 445. úrovni. To je nutní nakupovat úrovně a přispívat tak k prize poolu. Dalším faktorem, jež dramaticky ovlivnil vývoj finančních odměn v turnaji, byl balíček s truhlami a 120 úrovněmi do bitevního deníku. Každý si mohl koupit maximálně dva a je nutné dodat, že spousta hráčů učinila přesně to. Za pět dní se tak prize pool zvýšil o více než 7 milionů dolarů.

Prize pool pro The International 10 překonává 30 milionů dolarů
i Zdroj: DOTA2.cz

Růst však zdaleka ještě není u konce. Stále čekáme na Arcanu pro Windranger a Personu pro Pudge. Překonat loňský ročník s finanční odměnou 34,33 milionu dolarů (přibližně 765 000 000 Kč) se nadcházejícímu šampionátu s vysokou pravděpodobností podaří. Vše tedy naznačuje tomu, že jubilejní ročník největšího svátku Doty se opět stane nejlukrativnějším esportovým turnajem všech dob.

Za překonání této hranice získají všichni majitelé Battle Passu 10 úrovní. Stejný obnost obdrží, pokud bude překonána hranice 40 milionů dolarů (892 000 000 Kč).

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama