První část WePlay AniMajor se blíží, o co se bude hrát?
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek První část WePlay AniMajor se blíží, o co se bude hrát?

První část WePlay AniMajor se blíží, o co se bude hrát?

Shovelmeister

Shovelmeister

1. 6. 2021 14:25

Druhý a také poslední Major sezóny začne již ve středu 2. června turnajem o divokou kartu. Na co se můžeme těšit?

Reklama

Major má tři fáze, z nichž první začíná již ve středu. Šest týmů zabojuje o dvě takzvané divoké karty. Ty jim umožní získat místo ve skupinové fázi, kde na ně čeká další šestice týmů.

Týmy na Wild Card turnaji:

  • Secret (západní Evropa)
  • Nigma (západní Evropa)
  • AS Monaco Gambit (východní Evropa)
  • Vici Gaming (Čína)
  • Invictus Gaming (Čína)
  • Execration (jihovýchodní Asie)

Do této fáze Majoru se kvalifikovaly třetí a čtvrté týmy vybraných DPC lig. Nejvíce slotů mají západní Evropa a Čína, jelikož dané regiony jsou nejrozvinutější a nabízí největší konkurenci špičkových týmů.

Turnaj o divokou kartu proběhne v pouhých dvou dnech, tedy ve středu a čtvrtek 2. a 3. června. Formát je jednoduchý - každý tým s každým odehraje Bo2 sérii, přičemž dva nejlepší postoupí do skupinové fáze, ostatní vypadávají. Pokud by některé celky nasbíraly shodný počet bodů a šlo by o postup, odehrají Bo1 tiebreaker.

První část WePlay AniMajor se blíží, o co se bude hrát?
i Zdroj: DOTA2.cz

Celý Major bude probíhat až do 13. června, kdy proběhnou poslední dvě utkání, a to finále skupiny poražených a grandfinále. Hraje se o celkem 500 tisíc dolarů a 2700 DPC bodů, které slouží ke kvalifikaci na The International. Na TI jsou již čtyři místa zabraná a WePlay AniMajor je poslední možností, jak si tam zajistit přímou pozvánku.

Dění na turnaji budete moci sledovat na oficiálním kanálu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz