Shanghai Major hlavní část: Dosavadní výsledky
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Shanghai Major hlavní část: Dosavadní výsledky

Shanghai Major hlavní část: Dosavadní výsledky

Belaar

Belaar

4. 3. 2016 21:19
Reklama

Máme za sebou polovinu hlavní části turnaje Shanghai Major, a tak pro všechny diváky přinášíme přehled dosavadních výsledků.

 

Upper bracket

 

1.kolo

Upper bracket odstartoval několika velmi zajímavými zápasy. Team Liquid předvedl skvělou formu v zápase proti Allianci, které porazil 2:1, čímž se Alliance dostala do Lower Bracketu.

Před skupinovou části turnaje se o týmu MVP.Phoenix uvažovalo jako o outsiderovi turnaje, nicméně tým pokračoval ve svém tempu a převálcoval LGD čistě 2:0.

Pravděpodobně nejzajímavější zápas byl OG vs Team Secret. Jelikož se Teamu Secret poslední dobou moc nedařilo, do zápasu nešli jako favoriti, nicméně po intenzivních hrách odešli s vítězstvím 2:1, čímž poslali tým OG do Lower bracketu.

Poslední zápas prvního kola byl Evil Geniuses vs Fnatic, který dopadl podle očekávání čistě 2:0 pro EG.

 

2.kolo

I druhé kolo bylo velmi zajímavé a odstartovalo zápasem Team Liquid vs MVP.Phoenix. Teamu Liquid se velmi přesvědčivě podařilo ukončit winning streak týmu MVP.Phoenix skórem 2:0. Tým MVP.Phoenix tedy jde do Lower bracketu, kde se utká s týmem Fnatic.

 

Nicméně se odehrál ještě zajímavější zápas, a to Team Secret vs Evil Geniuses. Tyto dva týmy jsou v podstatě úhlavními nepřáteli od doby vzniku Teamu Secret. První zápas od začátku vypadal přívětivě pro EG, Team Secret ale po pár povedených team fightech převzal vedení a nakonec tým EG podlehl pushující síle Teamu Secret. 1:0 pro Secret. Druhá hra byla opačným příběhem. Tato hra se dá přirovnat k tomu, že Team Secret byl přejet parním válcem, jelikož první raxy padly kolem 20. minuty. Team Secret neměl dobrý pick na obranu high groundu a na Sumaila na Death Prophet a Arteezym na Lycanovi zkrátka neměli odpověď, čímž hra skončila pár minut poté. 1:1. Třetí a poslední zápas začala velmi dobře pro Team Secret. Sumail hrál Pugnu na midu a jelikož EG neměli defenzivní supporty, kteří by mu mohli pomoct, Sumail byl ''vypnutý'' hned od začátku hry. Jediný důvod, proč hra neskončila rychle, byl Arteezy na Svenovi, kterému se i přes kontrolu mapy, kterou Teamu Secret přinesl Puppey na Night Stalkerovi s Aghanim a gemem, dařilo farmit vcelku obstojně. Nakonec tým EG týmu Secret podlehl a to i přes to, že Arteezy ve hře koupil dva rapiery. Tým EG tedy jde do Lower bracketu, kde bude hrát proti týmu Complexity.

 

Lower bracket

 

1. a 2. kolo

Všechny tyto zápasy byly Bo1. Tlak na týmy v těchto kolech tedy byl vysoký, což se mohlo promítnout i ve výsledcích. Překvapením v prvním kole je vypadnutí týmů Vici Gaming a CDEC z turnaje.

Ve 2. kole byl jeden z nejzajímavějších zápasů pravděpodobně Alliance vs EHOME, ve kterém zazářil AdmiralBulldog na Beastmasterovi, který byl v 20. minutě druhým nejnafarmenějším Beastmasterem vůbec a na své lince se mu podařilo dát dva solo killy. Hra byla poměrně vyrovnaná, nicméně nakonec tým EHOME Švédům podlehl, čímž vypadl z turnaje.

Další zajímavý zápas byl Complexity vs LGD, ve kterém byl tým LGD pravděpodobně favoritem, nicméně týmu Complexity se podařilo vyhrát a tím vyřadit jednoho z posledních čínských týmů v turnaji.

Tým OG, který dříve prohrál proti Teamu Secret se v tomto kole utkal s týmem Virtus.pro, ze kterého vyšel tým OG jako vítěz.

3. kolo

Ve třetím kole se odehrály dva zápasy - Alliance proti Complexity a OG vs Fnatic. Toto kolo bylo pravděpodobně zatím nejpřekvapivějším a nejzajímavějším.

V zápasu Alliance proti Complexity byl pravděpodobně favoritem tým Alliance. V první hře vyšel tým Alliance jako vítěz a v druhé tým Complexity, čímž se zápas dostal do rozhodující hry. Tuto hru doporučuju zhlédnout, jelikož byla opravdu napínavá. Tým Complexity si vzal Miranu, která byla pro tento tým rozhodujícím faktorem v early game. Na midu v kombinaci s Outworld Devourerem a šipkou dvakrát zabili s4 na Brewmasterovi a tím se jim podařilo ho ''vypnout.'' Tím to ale nekončilo, Mirana byla všude na mapě a  byla součástí několika ganků. Týmu Alliance v late game nepomohl ani Loda na Spectre a nakonec podlehl a vypadl z turnaje. Tým Complexity postupuje do dalšího kola, kde se utká s týmem EG.

Zápas OG proti Fnatic byl téměř stejným příběhem. V první hře se podařilo vyhrát týmu Fnatic - Mushi Medusa a hráč Miduan na Invokerovi byli rozhodujícími faktory. Celá druhá hra vypadala taktéž ve prospěch týmu Fnatic, Mushi na Svenovi měl velmi dobrou farmu, ale kvůli několika chybným rozhodnutím v late game se týmu OG jen tak tak podařilo vyhrát, čímž se zápas dostal do třetí hry. Ve třetí hře tým Fnatic zvolil pro Mushiho Spectre. Rotující supporti Fnaticů, Chen a Vengeful Spirit vytvořili v early game nátlak na OG, kteří na to neměli odpověď.  Ohaiyo na Nyxovi také předvedl dobrý výkon, jelikož se mu podařilo nafarmit blink dagger poměrně brzy a tým Fnatic ukončil hru před 30, minutou. Tým Fnatic postupuje do dalšího kola, kde se utká s týmem MVP.Phoenix.

 

Pavouk

Shanghai Major hlavní část: Dosavadní výsledky
i Zdroj: DOTA2.cz

Zdroj: joindota.com

Detailní výsledky s odkazy na záznamy zápasů naleznete na stránce teamliquid.net

Co nás čeká?

 

Zítra nás čekají tři zápasy, a to finále Upper bracketu, ve kterém se utká Team Liquid proti Teamu Secret. Zápas by měl začít kolem 10:00.

 

V Lower bracketu nás čekají dva zápasy - Complexity vs EG, to je ale ve 3 ráno a MVP.Phoenix vs Fnatic, který by měl začít v 6:30.

AR studio bude streamovat oba dny, a to zítra od 8:00 a v neděli od 6:00.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama