Shanghai Major: Rekapitulace
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Shanghai Major: Rekapitulace

Shanghai Major: Rekapitulace

Belaar

Belaar

6. 3. 2016 14:27
Reklama

Shanghai Major je za námi, a tak pro všechny diváky přinášíme menší rekapitulaci od pátku 4.3.2016.

Upper Bracket

Liquid vs Secret

1. hra

Ve finále Upper Bracketu se utkal Team Liquid proti Team Secret. V první hře Team Liquid zvolil poněkud zvláštní pick Legion Commander support, který v early game neměl téměř žádnou efektivitu. Na straně Teamu Secret se objevil Puppey na support Doomovi, který toho na mapě narozdíl od Legionky zvládl mnohem víc. w33 se na Windrangerce na midu proti hráči FATA na Invokerovi dařilo velmi dobře a i EternalEnvy na Spectře měl skvělou hru, na což Team Liquid neměl odpoveď a nepomohl jim ani rapier na Gyrocoptéře.  Skóre 1:0 pro Secret.

Záznam 1. hry

2. hra

Ve druhé hře si Puppey poprvé zahrál Earth Spirita a i přes pár špatných rollů se mu dařilo vcelku dobře, nicméně early game vypadala slibně pro Team Liquid, kteří kolem 29. minuty začali pushovat high ground. Teamu Secret se ale podařilo využít dlouhých cooldownů ultimátek Teamu Liquid, jmenovitě Death Prophet a Outworld Devourer, a potrestat je. Nicméně poté Team Liquid zabil Roshana s začali pushovat s aegisem. Nicméně Team Secret se rozhodl, že dalšího Roshana Teamu Liquid nedá zadarmo a podařilo se jim sundat celý tým Liquid. V tomto nastal čas pro rapier pro EternalEnyho na Slarkovi. Po úspěšném ganku v jungli Teamu Liquid a nedostatku buybacků nemohli bránit. Skóre 2:0 pro Secret a postup do finále. 

Záznam 2. hry

 

Lower Bracket

EG vs compLexity

V Lower bracketu se nejdříve utkaly týmy Evil Geniuses proti Complexity Gaming. Obě hry byly poměrně jednostranné. První hru pro Evil Geniuses zvládl Arteezy na Ursovi a Sumail na Qopce. 1:0 pro EG. Druhá hra byla jedna z nejrychlejších her v turnaji, a to díky Drow+Venge+Invoker picku na straně Evil Geniuses. Na jejich push a damage neměl tým Complexity odpověď, a tak hra skončila v 19. minutě. Complexity tím pádem vypadli z turnaje a EG postoupili do dalšího kola Lower bracketu.

Záznam 1. hry | Záznam 2. hry

MVP Phoenix vs Fnatic

Další utkání ve stejném kole byl zápas mezi Fnatic a MVP Phoenix. Obě hry byly v podstatě příběhem hráče QO na Spectře, který v obou hrách farmil dobře v early game, jelikož zbytek týmu udržoval tým Fnatic na pozoru. Týmu Fnatic se v obou hrách nepovedlo přizpůsobit se rychlému tempu MVP Phoenix, který velmi dobře využil smoky, čímž si zajistil dobrou early game pro Spectre, na kterou ani v jedné hře neměl tým Fnatic odpověď. Skóre tedy bylo 2:0, tým Fnatic vypadl z turnaje a tým MVP.Phoenix postoupil do dalšího kola Lower bracketu, kde se utkal s týmem Evil Geniuses.

Záznam 1. hry | Záznam 2. hry

EG vs MVP Phoenix

Zápas Evil Geniuses vs MVP.Phoenix byl také poměrně jednostranný. Teamu Evil Geniuses se podařilo vyrovnat tempo týmu MVP.Phoenix využitím hrdinů jako Ursa, Earth Spirit a Crystal Maiden v obou hrách, čímž se jim podařilo využít rychlého sundání Roshana a s Aegisem pro ně push nebyl problém, jelikož v obou hrách byl Universe na pushujících hdinech (Lone Druid 1. hra, Broodmother 2. hra) a v první hře dokonce i Sumail na Death Prophet. Týmu MVP.Phoenix chyběla silná high ground obrana, a tak v obou hrách podlehli, čímž vypadli z turnaje a tým EG postoupil do finále Lower bracketu, kde se utkali s týmem Liquid.

Záznam 1. hry | Záznam 2. hry

Liquid vs EG

1. hra

První hra tohoto zápasu vypadala pro Evil Geniuses velmi slibně a v celé hře měli převahu. Po skvělé Black Hole od hráče Fear na Enigmě, která chytila 4 protihráče a vedla k team wipu Teamu Liquid se hráči tohoto týmu vykoupili a oplatili to Evil Geniuses stejnou mincí. Jejich dalším krokem byl push, kdy se tři hráči EG museli vykoupit. Tím to ale nekončilo, Team Liquid se rozhodl využít toho, že Black Hole byla stále na cooldownu a donutil tým EG bojovat. Na toto tým EG neměl odpověď. 1:0 pro Liquid.

Záznam 1. hry

2. hra

Ve druhé hře se Team Liquid podařilo potrestat pick tří intelligence hrdinů na straně týmu EG  (jmenovitě Zeus, Enigma a Dark Seer) pickem Nyx Assassina. Díky Death Prophetce a Furionovi na straně Teamu Liquid se jim podařil velmi rychlý push. Arteezy (Naga Siren) sice nafarmil radiance před dvacátou minutou, nicméně JerAx zabil kurýra. V této době už Team Liquid pushoval highground týmu EG, který na to neměl odpověď, a úřadující TI5 šampioni byli vyřazeni z turnaje. Team Liquid postoupil do finále, kde se utkal s týmem Secret.

Záznam 2. hry

 

Grandfinále

Secret vs Liquid

1. hra

V první hře se Puppeymu na Enchantress podařilo v early game vytvořit nátlak na víceméně všechny lanes týmu Liquid, čímž se tento tým ocitl v deficitu. Nicméně jejich nekonvenční Necrophos na carry pozici se jim moc nevyplatil. I po pár povedených team fightech Teamu Liquid se ale ukázalo, že výhoda, kterou Team Secret do této doby nastřádal je moc vysoká, a tak hra skončila 1:0 pro Team Secret.

Záznam 1. hry

2. hra

Ve druhé hře Team Liquid využil komba Roar od Beastmastera a Sunstrike od Invokera, což jim dalo trochu navrh v teamfightech. Navíc proti Ursovi na straně Team Secret byl využit Oracle. Ursa se místo BKB rozhodl postavit Aghanim, čímž se vystavil kitu. Team Liquid měl mnoho prostředků, jak se s Ursou vypořádat a k tomu Lycana a Beastmastera, oba s Necronomicony. S touto kombinací byl push Teamu Liquid nezastavitelný, což vedlo ke skóre 1:1.

Záznam 2. hry

3. hra

Ve třetí hře Team Secret zvolil zajímavý, ale velice efektivní pick - Nature's Prophet, Invoker, Doom, Clinkz a Disruptor. EternalEnvy na Clinkzovi měl po celou dobu early game free farm. Netrvalo dlouho, a začal roamovat po mapě a nacházet killy. Team Secret měl už od začátku navrch v téměř všech teamfightech. Skóre 2:1 pro Team Secret. 

Záznam 3. hry

4. hra

Ve třetí hře se tým Liquid rozhodl pro carry Drow Rangerku, nicméně offlane Void byl level 4 v době, kdy Beastmaster  na straně Teamu Secret už byl dávno level 6, čímž se podařilo vyvinout nátlak na Team Liquid. Mezitím se EternalEnvy na Slarkovi nafarmil a po pár prohraných team fightech pro Team Liquid už nebyla naděje. Skóre 3:1 pro Secret, kteří se stali šampióny tohoto Majoru!

Záznam 4. hry zatím není k dispozici

 

Shanghai Major: Rekapitulace
i Zdroj: DOTA2.cz

 

 

Bracket

Shanghai Major: Rekapitulace
i Zdroj: DOTA2.cz

Rozdělení prize poolu turnaje

Shanghai Major: Rekapitulace
i Zdroj: DOTA2.cz

 

Kompletní výsledky naleznete na stránce wiki.teamliquid.net

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama