Skiter ani Saberlight nezvládli tiebreakery, na Majoru si nezahrají
Článek Skiter ani Saberlight nezvládli tiebreakery, na Majoru si nezahrají

Skiter ani Saberlight nezvládli tiebreakery, na Majoru si nezahrají

Shovelmeister

Shovelmeister

2. 3. 2021 11:56

Boje o místa na singapurském Majoru pro CZ/SK hráče nedopadly dobře. Skiter ani Saberlight nepostupují.

Reklama
Reklama

V první evropské divizi působili hned tři CZ/SK hráči, a to Oliver "Skiter" Lepko z Tundra Esports, Miroslav "BOOM" Bičan z Vikin.gg a Ondřej "Supream" Štarha z High Coast Esports. Supream a BOOM skončili na posledních dvou místech a s první ligou se museli rozloučit. Znamená to pro ně i to, že nebudou mít šanci zahrát si na dalším Majoru, pokud zůstanou ve svých týmech.

Tundra Esports skončili společně s týmy Liquid a OG na děleném 4.-6. místě, což znamenalo tiebreaker. Hrálo se formátem BO1 každý s každým, dokud jeden z účastníků nezvítězí dvakrát. V prvním kole se to nepodařilo, ve druhé sérii zápasů s přehledem vyhráli reprezentanti týmu Liquid.

Skiter ani Saberlight nezvládli tiebreakery, na Majoru si nezahrají

Z Evropy postupují na Major tyto čtyři týmy:

  1. Secret (play-off)
  2. Alliance (skupinová fáze)
  3. Nigma (divoká karta)
  4. Liquid (divoká karta)

Další nadějí pro československou Dotu byl Jonáš "Saberlight" Volek, který reprezentuje severoamerický celek Undying. V lize se jeho týmu dařilo a díky nečekané porážce Quincy Crew skončil na děleném 1.-3. místě s Evil Geniuses a QC. Formát rozhodujících soubojů byl stejný jako v Evropě, v Severní Americe byl ale průběh podstatně rychlejší. EG si dvěmi jasnými výhrami zajistili první místo a postup do play-off a Quincy Crew zvládli lépe rozhodující duel o místo ve skupinové fázi Majoru.

Tým Undying si odnáší alespoň finanční odměnu ve výši 27 tisíc dolarů a 200 DPC bodů.

Ačkoli na prvním Majoru nebude mít CZ/SK komunita své zástupce, v další sezóně bude rozhodně co sledovat. Ať už to budou Skiter a Saberlight v bojích o Major nebo Supream, BOOM a celý tým Hippomaniacs ve druhé evropské divizi. K nim se ještě mohou připojit další hráči z otevřených kvalifikací.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz