Startuje unikátní soutěž ve FIFĚ MOL eCup
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Startuje unikátní soutěž ve FIFĚ MOL eCup

Startuje unikátní soutěž ve FIFĚ MOL eCup

Anonym

Anonym

12. 6. 2020 13:36

[Sponzorováno] Startuje nový turnaj ve hře FIFA 20 MOL eCup.

Reklama

Svět esportu a spatří novou příležitost! Virtuální fotbalový pohár ve hře FIFA 20 nesoucí název MOL eCup, odstartuje už v polovině června. Jak samotný název napovídá, jedná se o virtuální podobu reálného fotbalového MOL Cupu, a fanoušci se mohou těšit na zapojení reálných fotbalistů i profesionálních gamerů.

„Cílem projektu je vytvořit esportovou aktivitu, která bude atraktivní nejen pro hráče, ale také pro fanoušky a naše partnery. Soutěž je otevřena široké veřejnosti a svým konceptem se blíží specifikům opravdového MOL Cupu – tedy, že i největší favorit může vypadnout s týmem z nižší soutěže,“ nastínil obrysy projektu Václav Kudrna, ředitel oddělení FAČR Group.

Začátek virtuálního poháru je naplánován na 18. června, kdy odstartují veřejné online kvalifikace, ze kterých hráči postoupí do play-off soutěže určené pro nejlepších 32 hráčů. Postupující si vyberou fotbalový klub, který budou reprezentovat, vyjma klubů z F:L či F:NL. Může se tedy stát, že do hlavní fáze postoupí týmy, hrající například I.A třídu.

Profesionální kluby z 1. a 2. fotbalové ligy mají možnost svého hráče, fotbalistu nebo gamera, nominovat rovnou do hlavní fáze, kde si to klasickým pohárovým pavoukem rozdají o trofej pro historicky prvního vítěze MOL eCupu, ale také o 60 000 Kč a další odměny od partnerů soutěže.

Startuje unikátní soutěž ve FIFĚ MOL eCup
i Zdroj: DOTA2.cz

Svou účast v projektu potvrdilo jedenáct klubů z F:L a šest klubů z FN:L. Mezi nimi i ty nejsilnější fotbalové značky jako Sparta, Slavia, Plzeň či Baník. O vypjaté duely tak určitě nebude nouze. Z profesionálních fotbalistů se do turnaje zapojí například Vít Beneš (Olomouc), Matěj Helešic (Opava) či Antonín Růsek (Brno). Ty nejatraktivnější zápasy každé fáze play-off budou mít fanoušci možnost sledovat prostřednictvím živých streamů.

,,Jsem rád, že v Česku vznikla další profesionální soutěž ve FIFĚ. Líbí se mi její koncept. Věřím, že za Viktorku potvrdíme roli favorita a porveme se o titul,” uvedl jeden z nejúspěšnějších hráčů FIFY 20 Lukáš ,,T9Laky” Pour z Viktoria Plzeň esports.

Vyvrcholení MOL eCupu je naplánováno na 19. Července. Uvidíme překvapení v podobě vítězství menšího klubu, nebo se z triumfu bude radovat některý z českých velikánů? Na tuto otázku si fanoušci počkají do začátku července. Jedno je ale jisté, virtuální pohár nabídne široké veřejnosti atraktivní duely, které budou bavit!

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama