Techies zapříčinil ragequit týmu Aster ve 14. minutě soutěžní hry
Článek Techies zapříčinil ragequit týmu Aster ve 14. minutě soutěžní hry

Techies zapříčinil ragequit týmu Aster ve 14. minutě soutěžní hry

Shovelmeister

Shovelmeister

15. 8. 2021 17:25

Jen málokdo hraje rád proti záludnému hrdinovi Techies, a tak se často na pubech střetáváme s ragequity. Čínský tým Aster proti třem goblinům s minami nevydržel hrát ani 14 minut.

Reklama
Reklama

Během soutěžního zápasu v rámci OGA Dota PIT Season 5: China mezi týmy Aster a PSG.LGD došlo k rage quitu (opuštění zápasu kvůli vzteku) ze strany týmu Aster. První mapu v Bo3 sérii ovládli PSG.LGD a i na druhé se po deseti minutách dostali do mírného vedení, stále se však hra dala snadno otočit. Ve 14. minutě se přiblížil carry hráč týmu Aster Du “Monet” Peng k hromadě min, což zapříčinilo jeho smrt. Ihned po výbuchu napsal jeho spoluhráč LaNm “gg” a hru vzdal. Tím Aster prohráli i druhou mapu a z turnaje vypadli na čtvrtém místě.

Komentátoři i diváci byli šokováni, protože se jednalo o velice důležitý zápas, který zdaleka nebyl prohraný. Aster si z turnaje odnesli 12 500 dolarů a PSG.LGD se dále podařilo probojovat až do finále, kde na ně čeká hvězdný celek Elephant.

Přidání hrdiny Techies do hry v roce 2014 přineslo řadu různých reakcí. Většina hráčů postavu nemá ráda a v roce 2015 to zašlo až tak daleko, že nadcházející mistr světa Kurtis “Aui_2000" Ling vytvořil ještě před svým velkým vítězstvím petici za odstranění hrdiny z Doty, jíž podepsalo 17 500 hráčů. Podle jeho názoru byl Techies příliš silný a rovněž kazil všem ostatním hráčům požitek ze hry.

Techies sice za dobu své existence prošel mnoha změnami, jeho hlavní úloha, tedy zaminovávání mapy a odpalování soupeřů z dálky, se nezměnila. V komunitě je i dnes stále dost lidí, kteří by rádi viděli odstranění tohoto záludného hrdiny jednou provždy. Valve ještě nikdy neodstranilo z Doty jediného hrdinu, a tak není moc pravděpodobné, že by tomu mělo být v tomto případě jinak.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz