The Artifact - 2018!
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek The Artifact - 2018!

The Artifact - 2018!

Skaut

Skaut

9. 3. 2018 08:22

Do světa byly před malou chvílí vypuštěny další informace! Co všechno vlastně víme a jaké jsou novinky?

Reklama

V srpnu minulého roku jsme Vás informovali, že Valve hodlá vydat karetní hru Artifact, která bude založena na principech počítačové hry Dota 2. Valve o této skutečnosti informovalo osmého srpna přímo na šampionátu The International, avšak (nutno podotknout) pouze s krátkým trailerem a neurčitým datem vydání. 

 

 

Před pár hodinami byla však tato karetní hra odhalena médiím. Na světlo světa se tak dostaly další informace. Artifact bude vydán v tomto roce. Přesné datum ještě není upřesněno, bude se ale jednat o pozdější měsíce. Již teď by ale mělo Valve hru testovat v uzavřené betaverzi (což je vzhledem k datu vydání pochopitelné).

V roce 2019 se pak můžeme dočkat prvního turnaje, který ponese prizepool $1 000 000 USD. 

 

The Artifact - princip

Hra se bude hrát na třech herních deskách a bude se podobat hernímu formátu Bo3. Každá deska tak bude představovat jednu ze tří linek Doty. Každá herní deska bude mít své vlastní bitevní pole, existují však ale i karty (efekty), které budou schopné ovlivnit všechny tři pole zároveň. Hra bude sice probíhat víceméně najednou na všech deskách, cílem ale bude vyhrát na minimálně dvou deskách ze tří a to poškozováním soupeřových věží. Ty budou mít na startu hry hodnotu 40 bodů (životů), po jejich vyřazení ze hry (tedy pokud zdraví klesne na nulu) však nebudou ze hry vyřazeny úplně. Ztráta desky bude znamenat vystavení vašeho Ancientu protivníkovi. Ancient začíná s 80 body zdraví a soupeř při jeho zničení vyhrává hru přímo.

Souboje se pak budou odehrávat automaticky. Lze útočit přímo, diagonálně vlevo či vpravo, na náhodně vybrané desce. Pokud před věží soupeře nic není, věž ztrácí životy. Pokud bude zničen creep, bude zamíchán a později opět navrácen na herní plochu s dalšími creepy. Zemře-li hrdina, bude čekat na "respawn" po dobu jednoho kola.

 

 

Karetní hra bude obsahovat 280 karet a 44 hrdinů. Někteří z nich byli speciálně vytvořeni pro Artifact a později se objeví nejspíš i v Dotě 2. Karty budou rozděleny na čtyři hromádky - červené, modré, zelené a černé. Červené karty budou působit jako štíty - na obrázku např. Axe. Mágové pak zaujímají místa na modrých kartách. Crystal Maiden nebo Zeus jsou vzornými příklady, které budou zasahovat do hry také v pozdějších fázích. Černé karty jsou více útočné, mohou dávát poškození napříč deskami. Zelené karty pak představují support, nabízejí buffy a regeneraci. Hráči budou budovat desky dle svého výběru a mohou na nich mít až pět hrdinů.

Pokud budete mít například Dia, modrého hrdinu, budete moci zahrát pouze modré karty schopností v této části hry. Pokud na ploše nebudete mít hrdinu dané barvy, nebudete moct karty schopností zahrát. Některé karty, jak už bylo řečeno, lze zahrát napříč deskami. K tomu je nutné mít správně rozestaveny karty na dalších deskách tak, aby to pro vás bylo co nejvýhodnější a mohli jste tak uplatnit co nejvíce svou strategii. Každá karta hrdiny přichází se třemi sloty. Jeden slot je určen pro zbraně, další pro brnění a poslední pro bonusové zdraví. Další karty obsahují navíc speciální schopnosti.

Itemy jsou kupovány za peníze získané zabíjením hrdinů a creepů na konci každého třetího kola. Počet zlatých se liší - podle všeho za zabití hrdiny získáte 5 zlatých, za creepa jeden zlaťák. Karty hrdinů rotují skrz hrací desky se zpožděním jednoho kola při respawnu. Pokud se hrdina "narodí", můžete si vybrat, kde jej zahrajete. Creepové budou hráni náhodně.

 Geoff hrál jednu z her přes hodinu a vypadá to, že si to užil.

 

  

V jednom ze svých dalších tweetů se Geoff Keighley zmínil také o tom, že zde nebude žádná kampaň, ale bude možné hrát s boty. Karetní hra, říkáte si? Někdy v polovině roku 2019 vyjde tato hra také ve své mobilní verzi a podle všeho ji budete moct hrát také s kamarády ze Steamu.

O dalších novinkách budeme informovat, jakmile budou známy.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama