Valve se snaží vyřešit problém s komunitním restreamem turnajů
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Valve se snaží vyřešit problém s komunitním restreamem turnajů

Valve se snaží vyřešit problém s komunitním restreamem turnajů

Shovelmeister

Shovelmeister

16. 10. 2020 10:02

Valve se po dlouhých týdnech dohadů mezi organizátory turnajů a komunitními streamery snaží uklidnit obě strany a přidává do klienta hry možnost streamovat s patnáctiminutovým zpožděním.

Reklama

V posledních týdnech některé společnosti, které se zabývají pořádáním Dota 2 turnajů, zavedly pravidlo, že každý, kdo streamuje jejich soutěže, musí mít alespoň patnáctiminutové zpoždění. To se nelíbilo mnoha streamerům, jelikož jim delay na vlastním streamu způsoboval potíže. Občas se jim stalo, že je po ukončení zápasu DotaTV vyhodila, přestože koukali víceméně na záznam.

Na to reaguje Valve a přidává do hry možnost sledovat s patnáctiminutovým zpožděním.

Zda streamerům nová možnost pomůže, jsme se zeptali hráče, analytika a komentátora Daniela "Cechi" Čechmánka a komentátora Petera "Circa" Trávnika.

Cechi: Dřív mě to ovlivňovalo natolik, že jsem ESLko vůbec necastil, jelikož mě to baví jenom když si můžu povídat do toho s chatem / odpovídat na dotazy. Po téhle změně zase zapnu stream a na něco koukneme.

Circa: Gaben to pridal, konecne je to solution, ako nezabijat community streamy, problem je ze pridali feature, ktory zatial nefunguje, ESL admin to tak chcel uz nastavit, ale ked tam ingame nastavis 15 min DotaTV delay, tak to automaticky znova hodi na 2 min.
Takze to zatial nefunguje, ale je to vec, ktoru som pisal hned pri ohlaseni toho delayu a konecne na to prišli aj sami od Valve.

Naši komentátoři tuto změnu vítají, v zahraničí se názory stále různí. Spousta diváků kvůli zpoždění komunitního streamu raději zamíří na oficiální kanál organizátora. To může streamerům způsobit značné potíže, poněvadž přijdou o část svých příjmů. Na druhou stranu, i pořadatelé turnajů jsou letos ve velkých ztrátách. Tento problém nemá jednoduché řešení a pro Valve to ještě zdaleka nekončí.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama