Valve ukončuje vývoj Artifactu, hru dává zdarma
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Valve ukončuje vývoj Artifactu, hru dává zdarma

Valve ukončuje vývoj Artifactu, hru dává zdarma

Shovelmeister

Shovelmeister

5. 3. 2021 17:22

Karetní hra Artifact se stala symbolem nenaplněného potenciálu. Nyní je zdarma ve dvou verzích pro všechny hráče.

Reklama

Na vydání karetní hry Artifact z prostředí Doty se netrpělivě čekalo, fanoušci ve hře viděli konkurenci pro Hearthstone, nejoblíbenější hru karetního žánru. Po vydání však přišel strmý pád, kdy během několika měsíců ztratil Artifact takřka celou hráčskou základnu. Za největší problémy považovala komunita hlavně kupování vzácných karet, které mnohdy nebyly vůbec levné a fakt, že hra nebyla zdarma. Její cena byla stanovena na dvacet dolarů, ačkoli konkurenční tituly jsou zdarma.

Vývojáři pracovali na vylepšení hry, nyní však svá snažení ukončili. Ve svém prohlášení uvedli, že hra bude dostupná ve dvou verzích, a to původní verze jako Artifact Classic a nová s názvem Artifact Foundry. Tým zabývající se Artifactem své rozhodnutí ukončit práci na nové verzi hry zdůvodnil takto:

Je to zhruba rok a půl od doby, co současný tým Artifactu začal pracovat na nové verzi. Ačkoli jsme spokojeni s tím, čeho jsme dosáhli při vývoji, nezvládli jsme získat dostatek aktivních hráčů, aby mělo smysl vyvíjet dále. Učinili jsme náročné rozhodnutí ohledně zastavení vývoje Artifactu 2.0 Beta.

Zájem o hru se po zpřístupnění všem hráčům značně zvýšil, stále se to ale ani zdaleka nemůže rovnat potenciálu, který hra měla. Během posledních měsíců hrálo Artifact okolo 30 až 70 hráčů současně, nyní se počet pohybuje okolo tisíce aktivních hráčů v jednom okamžiku.

Valve ukončuje vývoj Artifactu, hru dává zdarma
i Zdroj: DOTA2.cz

Konec je i s mikrotransakcemi, všechny karty půjde získat výhradně hraním Artifactu. Obě verze hry rovněž zůstanou ve stejné verzi, v jaké jsou nyní, s žádnými aktualizacemi se nepočítá.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama