Virtus Pro opanovali Summit 7 neuvěřitelným stylem
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Virtus Pro opanovali Summit 7 neuvěřitelným stylem

Virtus Pro opanovali Summit 7 neuvěřitelným stylem

HerB

HerB

19. 6. 2017 15:37

Divácky populární Summit ovládlii papíroví favorité. Ale svou cestu turnajem zpestřili neobvyklými strategiemi. Evropské finále se rozhodlo až v poslední páté hře.

Reklama

Jak Dota scéna stárne, je stále těžší a těžší přijít s něčím novým a nezapomenutelným, ale Virtus Pro se to povedlo. Poté, co ruská komunita svůj nejlepší tým sepsula za nepovedený turnaj EPICENTER a "omezený hero pool" jednotlivých hráčů, se VP naštvalo a vytvořilo Virtus Pro Challenge.

O co se jedná? Je to v zásadě jednoduché: V každém zápase zvolíte hrdiny, které jste v turnaji ještě nepoužili. VP prý nešli do turnaje s tímto cílem, ale když si po prvním dni uvědomili, že žádného hrdinu nehráli dvakrát, řekli si, že tento trend udrží do konce turnaje.

Virtus Pro opanovali Summit 7 neuvěřitelným stylem
i Zdroj: DOTA2.cz

Lepšící se formu prokázal Team Secret, který stále žil v naději na přímou pozvánku na TI7, ale nakonec nestačil na meme tým VP. Přesto je finále velkým povzbuzením před Evropskou kvalifikací na TI, kde Secret bude největším favoritem.

Virtus Pro opanovali Summit 7 neuvěřitelným stylem
i Zdroj: DOTA2.cz

4. místo potěšilo i NP, kteří si po přivedení dvojice FATA + pieliedie zapsali už třetí top4 umístění na LANce během posledního měsíce a i oni budou žhavými favority na vítězství v americké kvalifikaci.

Naopak VGJ, pod dohledem svého mecenáše Jeremyho Lina, vyhořeli (0:2 proti Na'Vi? Vážně?) a musí se rychle oklepat.Pojďme ale zpět k Virtus Pro. Zlomovou hrou pro vývoj turnaje byla 70 minutová bitva proti LGD v malém finále. Číňané po hodině hry vedli o dvě strany kasáren a měli nezastavitelného Razora, který se postaral o téměř 70k damage. Ale nic naplat. N[o]one hrál velice trpělivě se svým OD a i přes pomalejší start nedělal chyby, čekal na příležitost a nakonec společně se svým týmem zvrátili hru na svou stranu. Solo s Banem měl krásné skóre 3-21, jedna smrt chyběla...

Zápas začíná v 26. minutě.

 

Ve finále čekal rozjetý Team Secret a už pouze 44 hrdinů, které mohli zvolit. Na komentátorském gauči se prostřídali LD a Godz, ale i profíci ppd, Dendi, Pajkatt nebo Bulba.

První hru opanoval Secret, 9pasha zkusil přivést z mrtvých carry Monkey Kinga a... selhal. O vítězi bylo rozhodnuto velice brzo a vypadalo to na nezáživné finále.

Virtus Pro se oklepali, zvolili přece jen o něco standardnější sestavu a pohráli se se Secretem. Exceloval Lil s Bounty Hunterem, když třikrát nalezl kurýra soupeře. Secret se rozhodli pro pushovací sestavu s carry Pugnou a mid DK, ale VP naprosto zdecimovali chudáka Dragon Knighta. MidOne měl na svém kontě po 11 minutách 5 smrtí a z toho se comebacknout nedá. VP si pomalu ale jistě došli pro srovnání série na 1:1.

3. hra série, pro VP 15. hra turnaje, tedy hrdinové číslo 71-75. Světe div se, pořád dokázali napickovat výtečně. Last pick Huskar podporovaný Dazzlem sice není zárukou výhry jako v minulých letech, ale v rukou VP se jednalo o smrtící kombinaci. Pozornost na sebe ovšem strhl n[o]one, který si s Viperem připsal 19-1-10 a ukázal, že tento hrdina by mohl mít místo v určitém typu sestav.

Ani čtvrtý zápas nebyl nikterak dramatický, tentokrát se zase radovali borci ze Secretu. Solo vyzkoušel možná jako historicky první profesionální hráč Pandu na pozici 5 a jen tak ho nikdo napodobovat nebude. VP se nezmohli vůbec na nic, Bristleback a Necrophos byli nezabitelní, TA rozdávala damage a za 23 minut bylo hotovo.

V rozhodujícím pátém zápase VP zanevřeli na svou challenge a raději zabojovali o titul v plné síle. Nic netušící Secret najednou musel čelit smrtelné kombinaci Dark Seer + Sven. Solo si vzal svého oblíbeného Warlocka, a aby se diváci přece jen měli čemu divit, Sven se nakonec ukázal být hrdinou pro Lila. Ramzes dostal last pick Anti Mage. A byla to právě jeho show. Skóre 13-1-6 včetně Rampage pojistilo VP obhajobu Summit titulu. Během pěti dnů sáhli po 81 ze 114 možných hrdinů, například Secret jich zvolil během turnaje 34.

 

Memes

Summit je jedinečný turnaj, který sbližuje diváky s profesionálními hráči. BeyondTheSummit studio znovu uspořádalo parádní turnaj a zajistilo si parádní komentátory. Jeremy Lin, Yao, Dendi nebo třeba celý Team Secret. Navíc spousta dalších věcí pro pobavení díváků.

Je vidět, že hráči se dokáži přenést přes různé (ne)dobrovolné odchody z týmů.

Maybe umí čarovat nejen na midu a další skvělé krátké scénky.

Pieliedie x Arteezy. Celé video týmu NP. Video komentátorů.

Lacoste x GrandGrant.

Další videa nalezenete na Youtube stránce BeyondTheSummit

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google
Reklama
Reklama