Vznikla Petice za poker v ČR
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Vznikla Petice za poker v ČR

Vznikla Petice za poker v ČR

Anonym

Anonym

23. 4. 2018 22:46

[Sponzorováno] Někteří hráči se zákonem nesouhlasí.

Reklama

Nový hazardní zákon, který začal platit minulý rok, přinesl spoustu pozitiv v regulaci hazardu, heren a automatů, ale zároveň zarmoutil i spoustu milovníků populární karetní hry poker. Zákon totiž nerozlišuje mezi hazardem, kde má náhoda rozhodující slovo a dovednostními hazardními hrami, ve kterých může náhoda hrát jistou roli, ale podstatná část hry je ovlivněna schopnostmi a dovednostmi hráče – jako je třeba poker. Právě kvůli dopadu hazardního zákona na poker a omezením pro české hráče vznikla Asociace pokerových hráčů ČR, která chce, aby se pokeroví hráči mohli i nadále věnovat naplno svému koníčku.

Možná se nyní ptáte - a jak to souvisí s hraním počítačových a jiných her? Odpověď by vás mohla překvapit. Celá řada rozšířených a populárních her současnosti obsahuje různé prvky náhody ovlivňující výsledky a odměny pro hráče. Petice by tedy určitě měla zajímat i vás, protože zákon se sice týká pokeru, ale časem by mohl dopadnout i na další hry s prvkem rizika a náhody.

Petici za poker v ČR může každý podepsat zde

Petice za poker v ČR by měla zajímat i vás

Jak jsme již zmínili, přestože vás poker nemusí zajímat, protože ho nehrajete a ani to neplánujete, mohou neplánované důsledky hazardního zákona dopadnout i na hráče jiných her. Zákon vznikl s cílem přísně zregulovat hazard v ČR, což je správné, ale podle jeho výkladu se mezi hazard snadno mohou dostat i hry, u kterých bychom to rozhodně neřekli.

Nejdůležitější pro hráče her je samotná definice, kterou najdeme přímo v hazardním zákoně: „Hazardní hrou se rozumí hra, sázka nebo los, do nichž sázející vloží sázku, jejíž návratnost se nezaručuje, a v nichž o výhře nebo prohře rozhoduje zcela nebo zčásti náhoda nebo neznámá okolnost.“

Vznikla Petice za poker v ČR
i Zdroj: DOTA2.cz

I v počítačových hrách se vyskytuje míra náhody a nemusí být přesně jasné, co hazard je, a co ještě není. Velké kontroverze působí lootboxy, tedy truhly s náhodnou odměnou pro hráče, které se získávají jak hraním, tak nákupem za reálné peníze. V truhle se mohou nacházet vylepšení nebo kosmetické úpravy. Odměna je náhodná a může se jednat o bezcenný odpad, tak o předmět v hodnotě desítek tisíc. Lootboxy definici hazardu v zásadě splňují a jedná se o vklad, výhru i prvek náhody. Ostatně o zdanění World of Warcraft se vážně mluvilo.

Mezi hazard by mohly patřit karetní hry typu Magic the Gathering, megapopulární Hearthstone a mnoho dalších, a to kvůli nakupování balíčků, takzvaných boosterů. Nikdy dopředu nevíme, jaké kartičky v boosteru najdeme a jestli narazíme na nějakou vzácnou, nebo na smetí. Stejně jako u lootboxů není složité si představit, že by se na tyto hry mohl hazardní zákon vztahovat.

Vyčlenění dovednostní hazardní hry se tak může i pro vás stát velmi zásadním tématem. Jestli chcete přispět na zlepšení zákona, který se může her také týkat, petici podpořte jejím podpisem a sdílejte jí i mezi své přátele. Každý hlas se počítá.

Petici za poker v ČR je možné podepsat kliknutím na tento odkaz

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým DOTA2.cz