Z Twitche musí zmizet velká část klipů a videí, týká se to i BTS
i Zdroj: DOTA2.cz
Článek Z Twitche musí zmizet velká část klipů a videí, týká se to i BTS

Z Twitche musí zmizet velká část klipů a videí, týká se to i BTS

Shovelmeister

Shovelmeister

25. 10. 2020 08:25

Twitch nutí malé i velké streamery a studia smazat svá nahraná videa, která porušují americký zákon známý jako DMCA.

Reklama
Reklama

DMCA (Digital Millenium Copyright Act) je americký zákon, který nutí autory na platformě Twitch smazat své klipy a videa, kde používají hudbu bez souhlasu autora. Dosud nikomu nevadilo, že streameři i velká herní studia využívají cizí hudbu. V posledních dnech se však situace dramaticky změnila a Twitch rozesílá vysílajícím varovnou zprávu.

Oznamujeme vám, že na váš kanál je uvalena jedna nebo více těchto DMCA zpráv a že váš obsah byl smazán. Uvědomujeme si, že smazáním tohoto obsahu vám nedáváme možnost odvolání k vlastníkovi práv. Varujeme vás a dáváme vám šanci nastudovat si autorské právo a možnosti správy obsahu vašeho kanálu.

V problémech je i jedno z největších esportových studií Beyond the Summit. Kalifornské studio se zabývá komentováním a pořádáním všemožných turnajů, z nichž je nejznámější Dota Summit.

Vedení studia se rozhodlo preventivně smazat více než 50 tisíc videí ze svého Twitch kanálu, bojí se totiž smazání celého kanálu z platformy, což by pro studio znamenalo katastrofu a možná i zánik.

Z Twitche musí zmizet velká část klipů a videí, týká se to i BTS
i Zdroj: DOTA2.cz

Na Twitch kanálu BeyondTheSummit už jsou jen záznamy nejnovějších vysílání, stará videa a klipy tam nenaleznete. Spoluzakladatel BTS a slavný komentátor David "LD" Gorman fanoušky ujistil, že obsah smazaný z Twitche budou moci zhlédnout na YouTube.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz