Začal první major sezóny MDL Chengdu Major
Článek Začal první major sezóny MDL Chengdu Major

Začal první major sezóny MDL Chengdu Major

NewMattress

NewMattress

18. 11. 2019 15:06

Ve dnech 16. - 24. listopadu se v čínském Chengdu odehraje první major sezóny, ve kterém se šestnáct týmů popere o celkovou dotaci 1 000 000 USD. Zároveň vzhledem k výši rozdělovaných DPC bodů a na základě předchozích zkušeností budeme schopni po turnaji odhadnout první kvalifikované na TI10!

Reklama
Reklama

DPC sezóna již byla sice zahájena oficiálními kvalifikacemi na první turnaje sezóny, až nyní ale jde o opravdu pořádné peníze a hlavně i o možnost se s největší pravděpodobností kvalifikovat na TI10! Vždyť vítězný tým si mimo tučné sumy 300 000 USD (vyčleněné z celkového prizepoolu 1 000 000 USD) odnese také 4 850 DPC bodů, které by mu měly zajistit postup na TI10. Teoreticky by si postup mohly zajistit i týmy na 2. a 3. místě, které dostanou 3 000, respektive 2 100 DPC bodů. Vzhledem k tomu, že poslední sezónu stačilo k automatické kvalifikaci na TI19 1140 DPC bodů, lze předpokládat, že velkou šanci bude mít i tým na 4. místě (1 350 bodů). Nesmíme však zapomínat, že v letošním roce je celkový počet DPC bodů mírně navýšen kvůli přidání bodů pro DPC minory a do samotných kvalifikací. Každopádně vzhledem k neúčasti řady týmu z užší světové špičky (Team Secret, OG, Virtus.pro, PSG.LGD) se tak otvírá větší šance pro méně známé týmy, aby si v případě nečekaného úspěchu zajistily na začátku sezóny dobrou výchozí pozici v boji o T10.

 

Kompletní seznam týmů včetně jejich soupisek je k nalezení níže. I přes změny v sestavách patří k favoritům celého turnaje Evil Geniuses, Vici Gaming či TNC Predator. Na druhou stranu vzhledem k výše uvedenému se otevírá prostor pro týmy jako Gambit Esports, Invictus Gaming a další, které si v turnajích po TI19 počínaly velmi dobře.

 

Týmy byly rozděleny do skupin po 4, kdy dva první postoupí do upper bracketu vyřazovací části a týmy na 3. a 4. místě do lower bracketu.

 

Sestavy jednotlivých týmů:

Začal první major sezóny MDL Chengdu Major

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz