vitejte-na-novem-webu-dota2-cz
DOTA2.cz Článek

Vítejte na novém webu DOTA2.cz

josef-con
Josef Cón
1. 4. 2021 17:00 34 Sdílej:

Ne, to není aprílový žertík. Hráči nejlepší MOBA hry - DOTAŘI, nadešel čas, abychom společně vstoupili do nové éry. Vítejte na novém webu!

Reklama
Reklama

Předně bychom chtěli poděkovat za vaši trpělivost, dle dostupných statistik vidíme, že jste ani zdaleka na web nezanevřeli. Dědeček dota2.cz, na kterého navazujeme, měl poslední měsíce neodstranitelné závady a tak, pokud jste se chtěli dozvědět něco ze světa DOTA 2, jste museli projít přes security check prohlížeče. Bohužel tohoto starého psa už jsme novým kouskům naučit nemohli. Proč? Byl postaven na starých technologiích, které neumožňovaly aplikovat bezpečnostní certifikát. Navíc upgradem tohoto jádra, po analýze, kterou jsme si zpracovali, by došlo k rozboření webu a okamžitému zániku. A to jsme nechtěli dopustit.

Ale dost bylo minulosti, nastupuje nová, lepší budoucnost!

Postupnými kroky se v kalendáři blížil termín vyhrazený pro refresh našeho a hlavně vašeho milovaného webu. A dnes trochu netypicky 1. 4. 2021 na apríla jdeme s kůží na trh.

Web logicky prošel výrazným redesignem s primárním důrazem na redakční servis a velkým plusem je pochopitelně jeho responzivní chování. Schválně si nyní otevřete web na mobilu, no není to nádhera? :)

Zachovali jsme pro vás kompletní novinkovou/článkovou historii a také uživatelský účet každého z vás. Pokud jste byli registrovaní tak neváhejte pokračovat přihlášením se „starými“ údaji, příp. požádejte o nové heslo pokud si jej nepamatujete.

Nový web prošel změnou grafické identity, kterou ale vzhledem k ochranné známce hry neprezentuje „logo“, ale jen nápis/název/označení využívající font Rowdies - vlastně ani nevíme proč, ale z několika návrhů, se kterými nám pomohl také renomovaný tvůrce Tomáš Vachuda, nám právě tento font padl do oka a jednohlasně jsme se na něm shodli. Líbí se vám také?

Vzhledem k daleko lepší uživatelské přívětivosti redakčního systému (ten starý byl mnohými označován za pohřebiště aktivních redaktorů pozn. red.) očekávejte obsáhlejší, kvalitnější a pravidelnější novinkový servis. Tímto také vyzýváme ty z vás, kteří mají chuť se podílet na dalším chodu DOTA2.cz, neváhejte nám napsat na mail vojtech.hajek@grunex.com, jaký obsah chcete vytvářet či jakou aktivitu provozovat.

Jsme otevření vaší zpětné vazbě

Víme, že pár věcí ze starého webu zmizelo, ale vězte, že tato rozhodnutí se zakládala na různých faktech a okolnostech, a proto v komentářích pod tímto článkem přivítáme jak konstruktivní kritiku současného stavu, tak vaše náměty na zlepšení do budoucna.

Děkujeme za přízeň

GL & HF

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní komentářů se prosím přihlas na svůj účet nebo si jej snadno vytvoř.

filozof 7. 4. 2021 10:00

Google archiv: https://i.imgur.com/KjBa6Az.png

0 0
Kovajda 4. 4. 2021 16:19

Jestli bylo cílem té skvělé předělávky webu, na kterou se několik let čekalo, jeho kompletní okleštění od všeho, k čemu měli lidi vztah a tedy přeměna z webu, kde se scházela celá komunita a do kterého dost lidí vložilo kousek sebe na bezpohlavní news site podle šablonky, tak se vše povedlo na jedničku a všem zúčastněným gratuluju!

7 7
cryberg 3. 4. 2021 23:01

Za mě hodně povedený refresh. Co jsem koukal, tak forum bylo relativně mrtvé a spíš se tam lidi uráželi, takže to mi nechybí. Doufám, že se trochu zvýší aktivita psaní článků, je to lepší než před rokem, ale mohlo by se psát ještě víc. Obecně by to chtělo nějaký nový impulz proč chodit na Dota2.cz web - např. kvalitní guidy, kvalitní a delší rozhovory s normálními CZ/SK TOP hráči (ne jen rozhovor s kidem / nijak vtipným SaberLightem, který se v rozhovoru vyjadřoval jak 8 letý fakan).

1 1
Vodka 4. 4. 2021 14:14

A kdo by ty guidy dělal? Bez té komunitní diskuze (fóra) ten web nemá význam, ti "lepší" hráči sem nebudou mít důvod chodit.

1 0
Neficek 3. 4. 2021 02:49

"Víme, že pár věcí ze starého webu zmizelo" Všetko? Teda okrem článkov. GJ. Pochybujem, že hľadáte konštruktívnu kritiku. To by Vás nenapadlo zmazať srdce webu. A to bolo vždy fórum. Dosiahlo sa toho, čo grunex chce. Milknúť peniažky na reklamách a návštevnosti. Nech Vám to vydrží. o/

2 2
hynekzalesak 3. 4. 2021 05:17

já se snažil nebýt moc přísný ale jinak souhlasím s lidmi co byli v redaktorském/admin týmu... ať už se skautem tak s tebou...

0 0
PepcaHoumi 3. 4. 2021 10:42

Ahoj Nefi, proč není fórum? Poslední dobou se stalo jen místem pro trashtalku několika uživatelů (čest výjimkám, ať všechny neházím do jednoho pytle) - ale uvidíme, zda se v nějaké light formě nevrátí, probereme s kolegy - dále viz. níže, kde jsem se mu věnoval víc. Konstruktivní kritiku přijímáme, stejně jako nápady - to platí. Kolik si myslíš, že web generoval z minulá léta financí? Kolik si myslíš, že web vzhledem k návštěvnosti bude generovat financí? Možná by si byl překvapen. Já bych to shrnul tak, že jsme se rozmýšleli, zda vůbec jeho refresh realizovat, finančně to smysl příliš nedávalo - návratnost je nejistá. Jediný smysl, který nám to dávalo byl komunitní - je to přesně naopak než píšeš, web vznikl hlavně na základně pocitu, náklonosti a respektu k hráčům a hře samotné.

1 1
Neficek 3. 4. 2021 22:05

Počkaj, počkaj. Web sa mal spraviť čo najskôr, ako to grunex kupil. To, ze sa po troch rokoch ci kolko zrazu meni, uz nie je rozdiel. To, ze sa nechal web uplne chcipnut, je vec grunexu. Samozrejme, ze navratnost investicie je davno pase. To kolko generovala reklama v case predaja viem. Po predaji, ked sa s webom po pol roku nic nedialo, nemam tušenia. Dota2.cz nikdy nebola moc o clankoch a novinkach. Ludi prevazne zaujmali tuzemske clanky alebo clanky, kde sa mohlo na niekoho kydať. Preto forum zilo. Grunex to kupil, ked polka populacie webu prestala navstevovat stranky. Ako vo vysledku prajem vela stastia o tom ziadna. Mal som to tu vzdy rad, ale nadseny z tohoto vsetkeho nie som.

2 0
Vodka 3. 4. 2021 01:45

Velice moc nový web chválím, dostat na tak malý prostor tolik reklam se nedaří ani mnoha pornowebům!

2 2
PepcaHoumi 3. 4. 2021 10:27

Ahoj Vodko, viz. můj předchozí komentář. Zkus se na to podívat našima očima a zároveň se sám sebe zeptat jestli je to tak extrémní? Těch pár bannerů za nový web stojí nebo ne? Klidně dej vědět jaká pozice tě štve. Díky

0 0
andyy_q 2. 4. 2021 22:17

kde je stary web? nemal to byt april?

0 0
PepcaHoumi 3. 4. 2021 10:25

:) Neměl to být apríl. Zkrátka se to tak sešlo a vyšlo to nakonec na 1.4. což nám ve finále nevadilo. Snad to tedy nevadí ani tobě

0 0
JimmyX 2. 4. 2021 20:01

Slušná reklamná plocha.

2 2
PepcaHoumi 3. 4. 2021 10:24

Ahoj Jimmy, ano reklamy jsou součástí každého webu. Jejich důležitost na tomto webu umocňuje fakt, že není tak velký a přesto jsme se rozhodli pro jeho refresh, který se dříve či později musí zaplatit. Podívej se na to z našeho pohledu a zároveň si polož otázku, jestli je to skutečně tak "slušná reklamní plocha" za sebe s čistým svědomím říkám, že mi to nepřijde nijak agresivní, na netradičních pozicích či v nějakém extrémním množství. Jsou nějaké pozice, které tě opravdu štvou?

1 0
JimmyX 4. 4. 2021 15:54

Koľko už Grunex vlastni web? 3-4 roky? Neviem síce aký traffic ma web, ale myslím si že investícia sa Grunexu už dávno vrátila. K reklamám -schválne som porovnával s grunexom: 1.reklama nad headerom je hnus na oboch stránkach. 2.Grunex ma šírku main.containeru 1200 zatiaľ čo toto ma 1020 - grunex vyzerá oveľa lepšie na menších monitoroch, celkovo je content oveľa viac na očiach a reklama po bokoch menej dráždi (porovnával som na 15 ntb a 27 monitore). 3.Random som klikol 3 články na grunexu, ani jeden nemal reklamu. Tu sú v každom aspoň 2. Celkovo sú tie reklamy na grunexu menšie. 4. Grunex s adblockom sa prispôsobí a stránka vyzerá normálne. Zato tato vyzerá vcelku komicky. A teda nemyslím si že príbytok reklám je úmerný s "refreshom" webu - áno, stránka je minimalistická a moderná ale z pôvodného webu zostali len články ktoré aj tak číta/čítalo minimum ľudí. btw nezobrazuje captchu pri zlom prihlásení. Jo a ešte by som pridal možnosť odpovedať na child komentu nie len na parenta, celkovo spraviť vetvenie ako na starom webe.

2 0
hudi1 7. 4. 2021 13:35

"ano reklamy jsou součástí každého webu" s týmto tvdením si dovolím nesúhlasiť. Napr web skillzonu je celý bez reklám

0 0
hynekzalesak 2. 4. 2021 02:22

Je to skoro neuvěřitelné, pomalu čekám že za pár hodin se vrátí staré stránky a nebo si říkám jestli aprílové vtipy umí přenášet i do nové / jiné dimenze kde se dějí zázraky, podobnost s grunexem bude čistě náhodná :-D (šéf se nezapře), hlavně ale doufám že redakční systém se posunul fakt výrazně k lepšímu a že bude pro stávající/nové nebo staronové redaktory větší radostí psát články pro komunitu než jenom trápit se s nějakým zoufalým systémem. Trošku mě mrzí množství reklam a jako zásadní nedostatek webu zvláště pro lidi co sem chodí celou věčnost ale nikdy neměli účet nemožnost aktivovat tmavý režim, abych se přiznal myslím si že pro zachování určité kontinuity bych dal tmavý režim do základu s možností nastavení světlého pro někoho kdo si chce za každou cenu kazit oči :-D Doufám že se v nějaké pěkné formě vrátí i fórum byť se asi nepodaří zachránit to co bylo na starém (otázka je jestli je to vůbec žádoucí), nevadilo by mi aby se v nějaké formě vrátila tvorba guid atp. (možná záchrana některých starých guid?) a také doufám že tlačítko turnaje nezůstane jen odkazem na stránku grunexu s dva roky starými turnaji :-D GL v dalším vývoji každopádně ať už to bude jakkoliv.

0 0
PepcaHoumi 3. 4. 2021 10:21

Ahoj hynku, podobnost není náhodná :) to je jasné, ale uvědom si, že právě díky grunexu se mohl nový web vůbec realizovat. Bojím se, že jinak by web už zanikl - z pohledu investice to prostě samostatně vzhledem k velikosti nedává takový smysl. Web je kompletně vlastní výroby s vlastní administrací, nevyužívá wordpress a další volně dostupné platformy a to nám dává prostor pro následnou úpravu dle požadavků uživatelů nebo redakce. Atd. když se na web podíváš střízlivýma očima, tak zjistíš, že má skutečně kvalitní základ ono ani ta responzivita v takové kvalitě není pravidlem. K reklamám se vyjádřím ještě výše u dalších komentářů, ale obecně si nemyslím, že je to nějaký agresivní přepal - jsou transparentně vyznačeny pozice, nejsou na netradičních místech. Web na svoji velikost musí generovat nějaké odměny. Přiznávám, že na mobilu je to něco "navíc", ale opět - lze ji snadno a rychle křížek či tlačítkem "zavřít" vypnout a jedeš dál. Pokud tě něco vážně štvě, klidně napiš co, a můžeme se o tom pobavi, ale představa, že to bude kompletně adfree je dnes nereálná - a to na jakémkoli webu. Nechtěli jsme a můžu říct, že to nikdy neuděláme, zavádět placený obsah/paywall. Stále si myslím, že pár střídmě umístěných reklam je naprosto ok - možná jsem už ovlivněn, ale vážně si stojím za tím, že web je naprosto korektní, co do reklam. Tmavý režim je k dispozici po přihlášení - ale když sem četl tvůj koment tak sem si sám položil otázku, proč jsme neudělali opačný postup tj. tmavý hlavní a světlý jako možnost - proberu to s kolegy, na druhou stranu pro uživatele to je skutečně na pár kliknutí:) Forum jsem popisoval v komentáři níže - pár z vás by ho asi využilo, ale upřímě nyní v tom nevidím takový potenciál. Tvorba guid a historie - píšu si, probereme interně možnosti. Turnaje -> sazkaeleague.cz které grunex připravuje, myslíš, že je zde prostor pro nějaké pravidelné nightcupy? Můžeme o tom diskutovat, jsme otevřeni těmto aktivitám, i partnery bychom na to nejspíš sehnali, aele účast je s otazníkem.

0 0
skautik 1. 4. 2021 21:48

Don't talk about history but...5 years. Potápějící loď si pořádně nabrala, utekl už i kapitán, ale zázraky se dějí - díry se konečně utěsnily. Koukám, gj guys.. :))

1 1
skautik 2. 4. 2021 11:16

Tak, dnes střízlivě, když už nemáme apríl. :) "Koukám", že nastala slibovaná změna, protože člověk už snad přestával věřit. Nemůžeme popřít, že se udělal krok dopředu z technického pohledu. To už jinak nešlo, což je všem jasné. Změny dostálo logo - z právních hledisek, chápu. Desing - alespoň částečně vidím snahu o podobnost se starým webem. Bohužel, web byl jinak osekán na nutné minimum. Zachování článků je samozřejmost, stejně tak uživatelských účtů. Tímto se však propojení se starým webem, potažmo celou historií domény, přetrhlo. Chybí fórum, chybí online streamy, chybí uživatelské ranky/badge, které hráči získávali postupem času, atd. Informace o těchto věcech jsem nikde po migraci nepotkal a nemám pocit, že se s nimi počítá v budoucnu. Smazala se tím v podstatě veškerá identita jednotlivců i týmů, která se nenahradí zachováním uživatelského účtu. Tato doména byla odjakživa komunitním webem a přijde mi, že na tohle se při návrhu úplně zapomnělo. Takže můžeme jen doufat, že nezůstane u hezky zabalené, avšak poněkud laciné změny.

1 0
skautik 2. 4. 2021 11:19

Dvě věci na závěr. 1) bug na komentářích první úrovně - palec nahoru zároveň přidá i palec dolů 2) nedá se reagovat na komentáře druhé úrovně? Ani citací, jakkoliv?

1 0
PepcaHoumi 3. 4. 2021 10:03

Ahoj skautiku, díky za tvoje komentáře, vesměs s tebou souhlas. Jak jsem psal ve článku, tak primárním cílem bylo zachovat historii hlavně článků a uživatele + se přiblížit designu starého webu. Na druhou stranu jsme museli jako každá firma vzít v potaz výkonnost webu. Jinými slovy investovat takové prostředky, které mají smysl vzhledem k velikosti webu - ke všemu uvažování nezapomínej na to, že web není velký. Tím ale nechci říct, a není to pravda, že bychom cokoli podcenili nebo dokonce v důsledku financí prostě škrtli - zkrátka jsme se na web podívali faktickýma očima a zvolili to, co uživatele zajímá nejvíc. Forum - viz, komentář níže - za nás jasná volba, ale uvidíme, zda nepřehodnotíme a v nějaké light formě nevrátíme. Online streamy - píšeme si, bude to jedna z featur, které nachystáme. Uživatelské ranky/systém bodování uživatelů - přemýšleli jsme o tom, ale položili jsme si otázku - "kolik uživatelů by toto ocenilo a odpovědí bylo, že nejspíš jen jednotky, tudíž jsme upozadili. V dnešní rychlé době si říkáme, jestli už to není přežité. Naopak bychom rádi v budoucnu přidali další featurky, které podpoří zapojení komunity hráčů - i zde uvítáme nápady :) Díky za nahlášení bugů - 1) víme o tom a kolegové pracují na opravě 2) chystáme vylepšení komentářů resp. přepracovaní tak, aby bylo uživatelsky přívětivější ať už co do odpovědí nebo zanoření do další úrovně.

0 0
skautik 3. 4. 2021 14:51

(kafe....uvařte si kafe, nějak jsem se rozepsal) Já to chápu, dokonce ze tří úhlů pohledu. První - jsem developer, takže vidím do všech procesů. Druhý - lepil jsem to tu několik let, aby se to nerozsypalo (nejen technicky) ještě dříve. Třetí - komunitní pohled (důvod, proč tu teď píšu). A pak ještě možná čtvrtý, ten váš, ale tady můžu hádat. :) Netajil jsem se tím, že mi přišlo už před léty, že se koupil web bez nějakého propojení s komunitou, její znalosti nebo obecné vize, jak s ním dál. Možná to nebyl záměr a nechci za to nikoho soudit, ale tak to prostě je. Pár let jsme pak byli na druhé koleji. A cítím, že se s tím bojovalo i teď. Ano, forum bylo zčásti trashtalk, ale pořád to k téhle komunitě patřilo. Badges, to samé - přijde někdo nový a absolutně si nemá jak udělat obrázek o lidech, které tady může potkat. Třeba o těch, kteří naši scénu dokázali někam posunout. Ono je to celé komplexnější, já tu teď jen blbě kecám. V prvé řadě ale je fajn si uvědomit, co se očekává dál. Pokud se půjde jen informativní cestou, mohlo by se to taky obrátit proti - jak psal Hajadlo níže. Jsou tu lidé, kteří sem chodí od dob Martyho (a to už je pěkná řádka let). A nejsou to zdaleka jen ti, kteří se tu pravidelně ozývají (jestli se nezměnilo nic od r. 2018, což byste měli po analýzách vědět sami). Pak je na místě otázka, jestli budou mít důvod v tom pokračovat a jaké to bude mít důsledky. Jsem rád, že se to posunulo někam dál, protože nechybělo moc a už by se tady neměl nikdo šanci dostat. Vůbec. Ale po těch rocích práce, co jsme tu s ostatními odvedli, jsem nucen se na to podívat i z té druhé strany. :o) Ještě opět pár poznatků na závěr: - blok "Nejčtenější obsah" je fajn, bacha ale, ať tam nevisí něco půl rok (možná je to odchytané, ale dávám pro jistotu tip, v minulosti jsem to řešil). - v souvislosti s tím bych přidal blok s novými komentáři. Aspoň nějaký odchytávač místní aktivity - jak psal Hynek o guides - dobře si rozmyslet, jakou by to mělo mít podobu, i z hlediska údržby. Jaké jsou možnosti ve hře - itemy apod. rychle zastarávají. Dneska jsou už jiné možnosti (propojení se steam api apod.) - s tím opět souvisí - blok s přehledem o nadcházejících pro zápasech apod. Nápadů je dost, stačí se podívat jinam. Vracím se zase na začátek, vše souvisí s vizí a směřováním webu. A samozřejmě s tím, jestli bude ochota lidí po těch pár letech s něčím pomoct. Držím palec, S.

1 0
poko877 5. 4. 2021 20:01

ještě bych přidal kolonku "rychlovky" kde běžel feed z twitter a fb účtu dota2.cz anebo další ručně psané rychlovky

0 0
Maminecka 21. 4. 2021 08:43

Hrozně moc jsem rád za slova od skautika. Jelikož jsem taky vývojář a řekněme, že dřívější velmi aktivní dota2 člen tak se rozepíšu. V první řadě jsem rád za redesign stránky, líbí se mi že redakční systém obdržel příjemné změny. Nicméně si nemohu pomoct, odebrat forum ? To byl primarní důvod kde se dali získat zajimavé informace, forum rozhodně není přežitek můžete vidět, na runescape 2007 kde je reborn stare hry doteď lidé píšou a pokud člověk hledá zajímavé info najde je právě tam. Zachování uživatele? No, s tím opravdu nesouhlasím. Lidé kteří tento web navštěvovali a trávili čas, ať už příspěvky na foru, hraní turnajů, to všechno je pryč. Nehledě na tom, že takhle přesně mizí co zmiňoval skautik. To že vidím nick je jedna věc, ale pokud vidím, že tento hráč má nějaký badge a aktivně vyhrával X turnajů, mám takový rychlý pohled na uživatele můžu jeho názor vzít uplně jinak. Takto se uplně vytrácí to kouzlo introverta, člověka který chce být jen aktivním pomocníkem ve své komunitě. Jako příklad nemusíme jít daleko na FB tyto badge jsou také a někteří lidé si jich opravdu váží i v blbé fb skupině. Lidé vám to sem asi ani nenapíšou, jelikož si třeba nechtějí posílat heslo na mail a jsou smutní kolik toho zmizelo... Je opravdu tak těžké vytvořit dvojí přihlášení přes nick a zároveň přes email? Je to škoda, je mi to líto.

0 0
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

DOTA2.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým DOTA2.cz